PODPOWIEDZI:

Oto najmniejszy komputer CHUWI, który poradzi sobie z 4K

Oto najmniejszy komputer CHUWI, który poradzi sobie z 4K

Gdy mówimy o przenośnych komputerach, w naszych głowach najczęściej powstaje skojarzenie z laptopami. Okazuje się, że miniaturowe stacje, które możemy zmieścić do kieszeni, także mają się całkiem dobrze. Najnowsza propozycja od CHUWI poradzi sobie z odtwarzaniem materiałów w 4K.

Na portalach crowdfundingowych coraz trudniej o prawdziwe innowacje, które niegdyś nakręcały opinię publiczną i śrubowały rekordy popularności. Zdarzają się przypadki, które zasługują na uwagę, chociażby maseczka z oczyszczaczem powietrza Atmoblue. Mimo wszystko obecnie zdobycie finansów na Kickstarterze czy IndieGoGo nie jest już takie proste. 

LarkBox od CHUWI ma naprawdę niewielkie wymiary

Mimo to producenci wypuszczają tam swoje projekty o nietypowej charakterystyce. Wśród nich między innymi miniaturowy komputer CHUWI, który obsługuje monitory 4K. Waży przy tym zaledwie 127 gramów i jest porównywalny do piłki do tenisa. 

MIniaturowy komputer CHUWI LarkBox - co potrafi?

Konstrukcję zmieszczono w małym prostopadłościanie z wywiewem u góry. Producent zapewnia, że ten jest ultracichy, lecz nie podaje parametrów głośności. Jednocześnie z tyłu CHUWI LarkBox udało się zmieścić dwa porty USB 3.0 oraz port HDMI 2.0. Poza nimi na tylnej ściance znajduje się USB-C, które w tym przypadku służy wyłącznie do ładowania urządzenia. Nie zabrakło też mini-jacka.

Producent dostarcza nam 128 GB pamięci eMMC 5.1. Jak na pamięci flash, nie jest to najszybszy format na rynku, bowiem w smartfonach od kilku lat goszczą już pamięci UFS. Dlatego cieszy możliwość rozszerzenia o kartę Micro SD oraz o dysk SSD na slocie M.2, umieszczany na samym dole obudowy. 

Portów w CHUWI LarkBox jest sporo, a to dzięki dwupoziomowej płycie głównej

Moc obliczeniowa według zapewnień pozwoli na odtwarzanie materiałów w 4K. Aby stało się to możliwe, CHUWI zaangażowało do pracy procesor Intel Celeron J4115 oraz jego układ graficzny UHD Graphics 600. Ten pierwszy oferuje 4 rdzenie (i tyle samo wątków) o taktowaniu 1,8 GHz oraz 4 MB cache, ten drugi taktuje na poziomie 750 MHz. Do współpracy otrzymają 6 GB RAM-u LPDDR4 (producent nie podaje taktowania ani układu kości). Na pewno nie pokona on tanich laptopów.

CHUWI LarkBox na biurku nie zajmie wiele miejsca

Z CHUWI Larkbox połączymy się nie tylko przez HDMI, ale i Bluetooth 5.1 oraz dwuzakresowe Wi-Fi. Całość pracuje w oparciu o Windows 10 lub dystrybucję Linuxa. CHUWI wycenia swój przenośny komputer na poziomie 169 dolarów (około 650 złotych).

Kupilibyście miniaturowy komputer od CHUWI? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: IndieGoGo

Obserwuj Videotesty.pl na Google News!

blog comments powered by Disqus
Oto najmniejszy komputer CHUWI, który poradzi sobie z 4K