PODPOWIEDZI:

Setki milionów korzystają z Huawei Mobile Services

Setki milionów korzystają z Huawei Mobile Services

Według danych Huawei, z mobilnego ekosystemu Huawei Mobile Services, który zastępuje usługi oraz sklep Google Play, w tej chwili korzysta 700 milionów posiadaczy smartfonów i tabletów firmy w 170 krajach świata.

Informacje te podano podczas branżowej konferencji China Internet Conference, gdzie Huawei przedstawił najnowszy raport podsumowujący aktualny stan oraz kierunek rozwoju spółki. Dowiedzieliśmy się z niego także, że w porównaniu do ubiegłego roku liczba użytkowników Huawei Mobile Services zwiększyła się o 32 procent. W tym samym czasie aż 72 procent drastycznie wzrosła również liczba deweloperów publikujących swoje aplikacje w Huawei App Gallery. Według Chińskiego giganta jest ich już ponad 1,6 miliona.

Pakiet usług Huawei Mobile Services (HMS) jest intensywnie rozwijany po części za sprawą rządu USA, który wpisał chińską firmę na listę podmiotów zagrażających bezpieczeństwu narodowemu. Ze spółką nie mogą blisko współpracować i wymieniać się informacjami amerykańskie firmy technologiczne, w tym Google i Facebook. Nowe urządzenia Huawei'a utraciły więc dostęp do ekosystemu Google i sklepu Play.

App Gallery Huaweia

Mimo sceptycyzmu ze strony wielu obserwatorów branży, na Zachodzie Huawei nie stracił zbyt wielu klientów rezygnując z Play Store. W ciągle rozszerzanej ofercie App Gallery zaczęły się pojawiać nawet aplikacje czołowych banków, a wprowadzony przez producenta program Petal Search umożliwia szybkie wyszukiwanie i instalowanie programów dostępnych poza sklepem.

Nie dziwne więc, że konsumenci w całej Europie nadal chętnie sięgają po nowe urządzenia Chińczyków, takie jak ostatnio recenzowany Huawei P40 Lite, które znajdziemy w porównywarce smartfonów. Jak wielokrotnie podkreślają przedstawiciele firmy, Polska to jeden z najważniejszych 10 rynków dla producenta. 

Źródło: Phone Arena

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Setki milionów korzystają z Huawei Mobile Services