PODPOWIEDZI:

Legion Phone Duel – gamingowy flagowiec od Lenovo

Legion Phone Duel – gamingowy flagowiec od Lenovo

Firma Lenovo zapowiedziała oficjalnie swój pierwszy gamingowy smartfon. Urządzenie, które napędzane jest szybkim układem Snapdragon 865 Plus i dużym wyświetlaczem z odświeżaniem 144 Hz, trafi do sklepów w Chinach jeszcze w tym miesiącu.

Przy projektowaniu Legion Phone Duel Lenovo nie poszło na żadne kompromisy, starając się, by jego najnowszy flagowiec odznaczał się jak najwyższą wydajnością. Firma nie miała wyboru, bowiem głównym konkurentem najnowszego Lenovo jest np. zapowiedziany ponad miesiąc temu gamingowy telefon Asus ROG Phone 3, a także testowany przez nas Asus ROG Phone II.

Sercem Legion Phone Duel jest korzystając z sieci 5G niezwykle szybki układ Snapdragon 865 Plus, który został zapowiedziany przez firmę Qualcomm zaledwie kilka tygodni temu. Jest to obecnie najbardziej imponujący procesor, jaki możemy znaleźć w urządzeniach z Androidem wyszczególnionych w porównywarce telefonów. We wnętrzu Legiona znajdziemy również 8, 12 lub 16 GB RAM-u (LPDDR5) oraz wewnętrzną pamięć o pojemności 128, 256 GB lub 512 GB.

Lenovo Legion kamera selfie

Na uwagę zasługuje również wyświetlacz FHD+ 6,6 cala, z prędkością odświeżania ekranu na poziomie 144 Hz. W unikalny sposób Lenovo rozwiązało problem kamery selfie, która jest nie tylko wysuwana, ale została umieszczona z boku urządzenia. Ułatwia to korzystanie z aparatu, gdy bawimy się z telefonem w pozycji horyzontalnej.

Legion Phone Duel posiada też dwa standardowe obiektywy fotograficzne – główny z sensorem 64MP oraz szerokokątny 16MP, który rejestruje obraz w promieniu 120 stopni. O długą pracę urządzenia dbają aż dwie baterie 2500 mAh. Są one oddzielone od siebie we wnętrzu urządzenia, by zapewnić jego wydajniejszą pracę i zapobiec nadmiernemu przegrzewaniu się podzespołów. W pudełku z Legion Phone Duel Lenovo znajdziemy też szybką ładowarkę 90 W, która w półgodziny naładuje całe urządzenie.

Lenovoe Legion tył obudowy

Legion Phone Duel posiada również dwa porty USB-C i umożliwia nawiązanie szybkiego połączenia z monitorem lub telewizorem, a także myszką i klawiaturą. Obudowa telefonu dostępna jest w kolorach czerwonym lub niebieskim i została wykonana w typowej gamingowej estetyce.

Legion Phone Duel zadebiutuje jeszcze w tym miesiący w Chinach. W bliżej nieokreślonej przyszłości smartfon ma pojawić się w sklepach w Azji oraz Europie.

Źródło: Lenovo

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Legion Phone Duel – gamingowy flagowiec od Lenovo