PODPOWIEDZI:

Microsoft po 13 latach odświeża pakiet Office! Ewolucja zamiast rewolucji

Microsoft po 13 latach odświeża pakiet Office! Ewolucja zamiast rewolucji

Microsoft postanowił zabrać się za odświeżenie interfejsu wszystkich programów w pakiecie biurowym. Powód? Przestarzały wygląd, który nie jest intuicyjny na innych platformach poza komputerem. Użytkownicy coraz częściej korzystają z programów na telefonach czy tabletach, więc najwyższy czas się dostosować. Co się zmienia? Kiedy spodziewać się pełnej aktualizacji?

Firma mówi o powolnym przechodzeniu w tak zwany Fluent Design. Następnym etap dotyczy kultowej wstążki (ang. Ribbon). Ten rodzaj paska narzędzi przechodził już kilka modyfikacji na przestrzeni lat. Teraz jednak chodzi o całkowitą zmianę i usunięcie wspomnianej wstążki, tak jak to było w przypadku legendarnego spinacza.

Screen z materiału promocyjnego nowej odsłony pakietu Microsoft Office

Nowa formuła ma być dużo bardziej intuicyjna i lepiej korespondować z zadaniami, które w danej chwili wykonuje użytkownik. Przede wszystkim pokaże tylko narzędzia aktualnie potrzebne, aby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania, głównie, gdy korzystasz z pakietu na smartfonie czy innym urządzeniu mobilnym. Pasek ma być też ruchomy, aby w dowolny sposób przerzucać go między oknami.

Kiedy spodziewać się odświeżenia pakietu Office?

Koncepcja przedstawiona 21 lipca w serwisie medium to tak naprawdę pieśń przyszłości. W tej chwili programiści Microsoftu zastanawiają się jak sprostać wyzwaniu od strony kodowania. Pełnej aktualizacji, dostępnej dla wszystkich użytkowników, możemy spodziewać się więc nie wcześniej niż za rok. Warto jednak obserwować z uwagą kolejne propozycje zmian, dążących do multiplatformowego płynnego interfejsu, szczególnie jeśli pracujesz z pakietem biurowym na co dzień.

Jak oceniacie podejście Microsoftu? Czy tego rodzaju aktualizacja powinna zostać przeprowadzona wcześniej? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: medium.com/@designjon

Dowiedz się więcej:

blog comments powered by Disqus
Microsoft po 13 latach odświeża pakiet Office! Ewolucja zamiast rewolucji