PODPOWIEDZI:
- 600 zł Cash back na pralki Samsung w sklepie RTV Euro AGD

Asus ROG Phone 3 – Nowy gamingowy smartfon Asusa

Asus ROG Phone 3 – Nowy gamingowy smartfon Asusa

Poznaliśmy nową porcję informacji na temat telefonu Asus ROG Phone 3, a więc kolejnej propozycji tajwańskiego giganta, która stworzona została z myślą o zapalonych graczach. Podobnie jak poprzednie modele z serii smartfon będzie mógł pochwalić się wysoką wydajnością oraz niezwykle mocnymi podzespołami.

Tajwańska firma Asus od dawna w dużym stopniu skupia się na komputerach i podzespołach stworzonych z myślą gamingu. Spółka od jakiegoś czasu oferuje również wysokiej jakości smartfony dla graczy. Przetestowany przez nas ubiegłoroczny model Asus ROG Phone II jest wciąż jednym z najwydajniejszych telefonów na rynku. W sieci pojawiła się specyfikacja techniczna jego następcy - Asus ROG Phone 3.

Na pokładzie ROG Phone 3 znajdzie się podkręcony procesor Snapdragon 865. Układ normalnie pracuje z taktowaniem 2,84 GHz, ale w urządzeniu Asusa zegar zostanie przyspieszony do prędkości 3,09 GHz. Na uwagę zasługuje także aż 16 GB RAM-u oraz zawrotna, w porównaniu z innymi producentami, wielkość pamięci wewnętrznej, która wynosi 512 GB.

Urządzenie będzie posiadało duży wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,59 cali pracujący w rozdzielczości FHD+. Panel zapewni najprawdopodobniej odświeżanie ekranu na poziomie 120 Hz. Dzięki dużej baterii o pojemności 6000 mAh urządzenie będzie mogło działać znacznie dłużej niż większość smartfonów dostępnych obecnie na rynku.

Z zewnątrz ROG Phone 3 nie będzie różnił się znacząco od ROG Phone II. Największą nowością jest pojawienie się trzeciej kamery. Telefon posiadać ma więc w sumie dwa tylne obiektywy oraz jeden przedni, ale szczegóły na ich temat nie są w tej chwili znane. Producent zdecydował się na usunięcie wejścia mini jack. Smartfon wyposażony zostanie więc tylko w jedno złącze USB służące do podłączania ładowarki oraz słuchawek.

Pierwsze spojrzenie na Asus ROG Phone 3

Światowa premiera urządzenia nastąpi najprawdopodobniej w lipcu. Asus ROG Phone 3 nie będzie oczywiście należał do najtańszych smartfonów. Zainteresowani urządzeniem konsumenci będą musieli liczyć się z wydatkiem co najmniej czterech tysięcy złotych.

Źródło: XDA Developers

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Asus ROG Phone 3 – Nowy gamingowy smartfon Asusa