PODPOWIEDZI:

Premier z nowym pomysłem - Gry komputerowe na liście lektur

Szybki spis treści:
Premier z nowym pomysłem - Gry komputerowe na liście lektur

Branża gier wideo to stale rozwijająca się gałąź gospodarki, której udało się wymknąć ze szponów światowego kryzysu związanego z koronawirusem. Nie umyka więc uwadze, że podczas gdy wiele spółek na giełdzie notuje spadek, te odpowiedzialne za komputerową rozrywkę nie tracą swojej wartości. Wychodzi na to, że nie umknęło to również polskiemu rządowi, który najwidoczniej postanowił zaprzyjaźnić się nieco z tym sektorem.

W wielu krajach, przez pewne środowiska, gry komputerowe nadal są demonizowane i uznawane jako twory, które wywołują wśród młodych osób agresję czy odciągają od funkcjonowania w rzeczywistości. Premier Mateusz Morawiecki postanawia jednak skorzystać z ich wartości edukacyjnej.

Mowa o wprowadzeniu gier komputerowych do listy lektur szkolnych, oczywiście jako pozycje nieobowiązkowe. Decyzję Kancelaria Prezesa Rady Ministrów podpiera słowami:

Gry są oczywiście używane w edukacji - w nauce programowania, nauk ścisłych, w rozwijaniu zdolności poznawczych, plastycznych, muzycznych, ale nigdzie na świecie, zgodnie z naszym rozeznaniem, żadne państwo nie włączyło gry do oficjalnego zestawu lektur szkolnych, aby poprzez nie opowiadać młodzieży o ludziach.

Gra komputerowa lekturą!? 

Pierwszym tytułem zaimplementowanym do zestawu lektur ma być This War of Mine, które recenzowaliśmy. Odpowiada za nie 11 bit Studios. Jako pozycja pojawi się w następnym roku szkolnym - 2020/2021 dla roczników 2002 i starszych, we wszystkich szkołach średnich w kraju. Ma to bezpośredni związek z wizytą Premiera RP w warszawskim studiu, zapowiedzianą na czwartek 18 czerwca.

Obrazek promocyjny gry This War od Mine

Mroczna przygodówka opowiada o przetrwaniu w czasach wojny, gdzie jako cywil zostajesz zmuszony do podejmowania bardzo trudnych, moralnych decyzji w celu zapewnienia sobie podstawowych elementów przetrwania. Walorem edukacyjnym jest tu etyczne i kulturowe przesłanie. Ma uświadamiać młodzież w okrucieństwach niesionych przez konflikty zbrojne. Pokazywać, do czego zdolny jest zwykły człowiek sprowadzony na skraj egzystencji.

Co myślicie o takich zmianach w szkolnictwie? Dajcie znać w sekcji komentarzy. Osobiście uważam to za ciekawy sposób komunikacji z młodzieżą, dla której gry komputerowe są znajomym środowiskiem. To może wpłynąć na łatwiejsze przyswajanie treści. Zobaczymy, jak rozwinie się ten projekt.

Źródło: radiokrakow.pl

Dowiedz się więcej:

  1. Akcje CD Projekt powyżej 400 zł - Polska firma walczy o pierwsze miejsce w Europie
  2. Ogromny sukces CD Projekt – sprzedano 50 milionów kopii Wiedźmina
  3. Counter Strike 1.6 rodzi się na nowo? Będzie w wersji przeglądarkowej!
blog comments powered by Disqus
Premier z nowym pomysłem - Gry komputerowe na liście lektur