PODPOWIEDZI:

Recenzja This War of Mine - Kolejna Znakomita Gra!

Polskie produkcje podbijają Steama. Po Zaginięciu Ethana Cartera, This War of Mine to kolejny tytuł, który znakomicie się sprzedaje. Czy warto zainteresować się tą grą? Zapraszam do przeczytania recenzji.

This War of Mine

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Grafika
  • Wciągająca rozgrywka
  • Trzeba dokonywać trudnych wyborów
  • Losowa
  • Mocno survivalowa
  • Polska wersja językowa
WADY
  • Nie każdemu taki sposób rozgrywki może się podobać

HISTORIA

W grze kierujemy grupką przyjaciół w obleganym mieście. Trwają tam działania wojenne i rywalizują ze sobą dwie strony konfliktu. Nam nie przyjdzie wcielić się w rolę żołnierzy walczących na froncie, a w grupę cywili. Nie mają oni podstawowych rzeczy takich jak: prąd, bieżąca woda czy gaz. Sami będziemy musieli szukać pożywienia, leków, broni i innych potrzebnych przedmiotów do przeżycia. Developer 11 Bit Studios w niezwykle dojrzały sposób pokazuje, wojnę oczami zwykłych cywili.

This War of Mine 2

BOHATEROWIE

Na początku otrzymujemy trzech bohaterów, którzy różnią się od siebie umiejętnościami. Posiadają też inną historię i mają zupełnie różne zdanie, na temat niektórych wydarzeń. Bohaterowie mają też cechy wspólne: muszą spać, jeść, potrzebują schronienia, ciepła oraz niekiedy chorują. Wszystkie potrzeby jak i negatywne elementy, możemy przejrzeć w menu wyboru postaci. Warto dbać o naszych kompanów, gdyż utrata jednego z nich może być niezwykle bolesna. This War of Mine nie jest prostą grą, wymaga wielkiego zaangażowania gracza. Dokonywanie trudnych wyborów jest tutaj codziennością. Pomagać, czy stać się zupełnie nieczułym na prośby innych osób. Nieraz musimy wybierać pomiędzy jedzeniem, a surowcami. Wszystkich przedmiotów nie uda nam się pozyskać.

This War of Mine 4

» Nowa Linia Dysków SSD Przetestowana - Czy SanDisk Ultra II Zostawia Konkurencję w Tyle?

ROZGRYWKA

Rozgrywka w This War of Mine jest podzielona na tury, które to pełnią rolę dni. W ciągu dnia, znajdujemy się w bazie i mamy czas na przygotowanie się. W tym momencie możemy wybudować nowe przedmioty takie jak: łóżka, kuchenki czy radio, ugotować obiad, pozbierać surowce czy odgarnąć gruz w domu. Czasami mogą przyjść do naszych drzwi inni ludzie proszący o pomoc czy kupce z, którymi możemy handlować. Gra jest losowa i nie wiadomo co nam się przytrafi podczas rozgrywki. W ciągu nocy wchodzimy w kolejny etap. Musimy zdecydować kto pozostaje w bazie, jakie będzie pełnił funkcje oraz kto wyruszy na łowy. Nie ustawiając nikogo na warcie, może zwiększyć szansę, że zostaniemy obrabowani przez szabrowników. Osoba wyruszająca na łowy, jest także nie może czuć się bezpiecznie. Nie wiemy co znajdziemy w danej lokacji oraz jakich spotkamy przeciwników. Mogą być oni uzbrojeni przez co będzie nam niezwykle trudno rozejrzeć się po okolicy.

This War of Mine 3

GRAFIKA

Warstwa wizualna jest niezwykle prosta. Modele postaci także są dość minimalistyczne. W This War of Mine dominują czerń i odcienie szarości. Rzeczywistość jest bardzo szarobura, co pokazuje beznadziejność całej sytuacji w jakiej znaleźli się bohaterowie gry. Osobiście takie rozwiązanie mi się podoba i bardzo to buduje klimat.

This War of Mine 1

PODSUMOWANIE

This War of Mine to dojrzała gra pokazująca wojnę w innym świetle. Nie jest to taki obraz jaki znamy z filmów czy innych gier komputerowych. Każdy dzień może być dla bohaterów tym ostatnim. Będziemy musieli przetrwać, szukając jedzenia i przedmiotów niezbędnych do przeżycia. Nie raz będziemy musieli dokonywać trudnych wyborów, które to będą miały konsekwencje w kolejnych fragmentach rozgrywki. This War of Mine jest przy tym dość losowe, każda rozgrywka wygląda inaczej przez co po pierwszym przejściu gry będziemy chcieli spróbować ponownie. Tytuł w, który trzeba zagrać na komputerze. Mam nadzieję, że szybko pojawi się mobilny port na smartfony i tablety.

Grę można kupić na Muve.pl: https://bit.ly/1sYaWdB

Wymagania: Core 2 Quad 2.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 260 lub lepsza), Windows XP(SP3)/7

» Space Hulk - Powrót Terminatorów Ultramarines!

blog comments powered by Disqus
Recenzja This War of Mine - Kolejna Znakomita Gra!