PODPOWIEDZI:

Vibe-Tribe Troll 3W testujemy głośniczek wibracyjny zapewniający dźwięk w 360 stopniach

Troll to jeden z głośników wibracyjnych firmy Vibe-Tribe. Urządzenie jest niewielkie lecz generuje potężną falę dźwięku, która na dodatek rozchodzi się w każdym kierunku. Zapraszamy na testy oraz recenzję tego ciekawego i ekskluzywnego gadżetu.

Vibe-Tribe Troll

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Solidne wykonanie
  • Mocny i wyraźny dźwięk
  • Wbudowane radio FM
WADY
  • Wysoka cena urządzenia
  • Brak Bluetooth

Technologia dźwięku wibracyjnego 360 stopni wkracza do domów. Najnowsze głośniki firmy Vibe-Tribe to urządzenia bardzo niewielkie, jednak potrafiące generować potężny dźwięk 3D.

Vibe-Tribe Troll

A zestawie otrzymujemy głośnik, który jest stosunkowo niewielki. Ma nieco ponad 5 cm wysokości i kształt walca. Za to jest dość ciężki, waży ponad 300 gram. Sprawia wrażenie wykonanego bardzo solidnie i odpornego na uszkodzenia.

Obudowa to aluminium, poza plastikowym elementem na górze głośnika. Z podłożem głośnik styka się za pomocą metalowej stopy. Służy ona do przenoszenia wibracji z głośnika na podłoże, w ten sposób emitując dźwięk przestrzenny.

Głośnik dysponuję mocą 3 W, natomiast pasmo przenoszenia to 80 Hz - 18 KHz.

We wnętrzu znajduję się akumulator o mocy 600 mAh, wystarczy nawet na 4 godziny nieprzerwanego grania.

Ładowanie baterii odbywa się za pomocą kabla dołączonego do zestawu.

Druga funkcja kabla pozwala podłączyć go do wielu urządzeń, za pomocą wtyku Mini-Jack. Mogą to być tablety, smartfony, odtwarzacze Mp3/Mp4.

Kabel ten służy także jako antena radiowa, wpięty w port Mini-USB pozwala odbierać radio FM.

Vibe-Tribe Troll

W zestawie znalazł się także niewielki pilot zdalnego sterowania. Dzięki niemu możemy postawić głośnik w odległości kilku metrów i sterować głośnością, lub zmieniać stacje radiowe. Działa on dość dobrze, jednak trzeba kierować pilota w stronę urządzenia. Pozwala na obsługę wszystkich funkcji urządzenia.

Vibe-Tribe Troll

Jest jeszcze jedna opcja odtwarzania dźwięku z głośnika Troll. Na obudowie znajdziemy gniazdo na kartę Micro-SD, możemy wgrać na nią muzykę, zamontować w Trollu i cieszyć się utworami wszędzie.

Vibe-Tribe Troll

Panel sterowania na urządzeniu składa się z kilku elementów. Najbliżej portu Mini-USB znajduje się suwak, ma on trzy pozycje:

  • IN - ten tryb pozwala na odtwarzanie muzyki albo z urządzenia zewnętrznego, podpiętego wtykiem Mini-Jack, albo odsłuchiwanie zawartości karty Micro-SD.
  • OFF - urządzenie jest nieaktywne
  • TF(FM) - funkcja słuchania stacji radiowych


Vibe-Tribe Troll

Nieco dalej znajduje się pokrętło, umożliwiające odtwarzanie, pauzowanie, przewijanie utworów a także regulację głośności i wyszukiwanie stacji radiowych. Zupełnie na prawo znajduje się dioda podczerwieni, umożliwiająca działanie pilota.

Vibe-Tribe Troll

Troll posiada 3 W mocy grającej, to ponad trzykrotnie mniej niż Troll 2.0, ten posiada aż 10 W. Natomiast głośnik firmy Genius, który również został użyty w teście to konstrukcja klasyczna o mocy 2 W

Dźwięk wibracyjny to naprawdę ciekawy koncept. Aby głośnik w ogóle wydawał jakieś dźwięki, przypominające muzykę musimy go umieścić na twardym i równym podłożu. Jeśli trzymamy go np. w ręce to muzyka jest bardzo cicha i nieczytelna. Natomiast postawiony na blacie biurka zaczyna wydobywać z siebie mocne brzmienie.

Rdzeń głośnika wibrując przenosi drgania na powierzchnię, dźwięk płynący z Trolla jest intensywny. Jak na takie maleństwo gra naprawdę głośno, co też ważne czysto. Odbiór dźwięku wibracyjnego następuje zupełnie inaczej niż w przypadku tradycyjnego głośnika kierunkowego.

Niezależnie od miejsca pobytu słuchacza względem głośnika wrażenia są podobne, natomiast w klasycznych konstrukcjach słyszymy najlepiej stojąc na przeciwko głośnika.

Jak gra głośnik i jakie jest porównanie z klasyczną wersją możecie zobaczyć i usłyszeć w filmie. Przyznam że jego możliwościami byłem zaskoczony pozytywnie.

Warto jeszcze nadmienić, że głośnik wydaje z siebie dobre basy, dodatkowo charakterystyka dźwięku nieco się zmienia w zależności na jakiej powierzchni głośnik stoi. Inne dźwięku popłyną z drewnianej podłogi, inne ze szklanego blatu czy metalu.

Vibe-Tribe Troll

Jeśli chcemy rozszerzyć możliwości głośnika, możemy nabyć specjalną przyssawkę. Suction Cup kosztuje jakieś 40 zł i pozwala na zamocowanie głośnika do każdej gładkiej powierzchni.

Vibe-Tribe Troll

Dzięki temu jeśli chcemy posłuchać muzyki z Trolla, bądź innego głośnika Vibe-Tribe, a nie mamy obok siebie gładkiej, poziomej powierzchni, możemy go zamocować nawet do szyby czy szafy.

Vibe-Tribe Troll

Suction Cup przyda się też na pewno w samochodzie.

Vibe-Tribe Troll

Podsumowując nasze testy, Vibe-Tribe Troll to bardzo ciekawe urządzenie.

Generuje czysty i mocny dźwięk w technologii 3D, pozwala na zupełnie nowy odbiór muzyki. Jest porządnie wykonany i masywny, jednak nie przyda nam się np. w lesie, gdzie nie mamy gładkiej powierzchni. Dlatego najlepiej sprawdzi się w warunkach domowych lub samochodzie.

Plusem jest także możliwość słuchania stacji radiowych. Jednak na niekorzyść działa cena urządzenia, która czyni z niego bardziej ekskluzywny gadżet.

Już niedługo zapraszamy także na recenzję 10 Watowej wersji Troll 2.0


Przypominamy także rozpakowanie Vibe-Tribe Troll na Videotesty.pl

blog comments powered by Disqus
Vibe-Tribe Troll 3W testujemy głośniczek wibracyjny zapewniający dźwięk w 360 stopniach