PODPOWIEDZI:

Uniwersalny adapter do notebooków - FSP NB U65 Plus

Już nie pierwszy raz nasz portal ma przyjemność zaprezentować Państwu uniwersalny adapter do notebooków od FSP. Tym razem jest to model NB U65 Plus, którego cechą wyróżniającą jest bardzo wysoka sprawność urządzenia oraz obecność portu USB, umożliwiającego ładowanie np. telefonów komórkowych.

FSP Twinkle 65

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Jakość wykonania
 • Etui w zestawie
 • Wysoka sprawność
 • Dioda sygnalizacyjna
 • 7 uniwersalnych końcówek w zestawie
 • Port USB umożliwiający ładowanie urządzeń mobilnych, ale:
WADY
 • Jego użyteczność jest dyskusyjna
 • Etui mogłoby być lepiej wykonane
 • Niska dostępność produktu

Zawartość opakowania

FSP NB U65 Plus dociera do nas w opakowaniu, które poza adapterem oraz przewodem zasilającym zawiera:

 • Komplet 7 końcówek dedykowanych do różnych modeli komputerów
 • Etui materiałowe do adaptera

FSP NB U65 Plus fot1

Wszystkie końcówki osadzone są w wykonanym z elastycznego tworzywa pasku. Nie jest to ani estetyczne, ani tak solidne jak w przypadku wcześniej testowanego:

FSP Twinkle 65

Specyfikacja techniczna

Model:NB U65 Plus
Typ zasilacza:AC-DC
Efektywność:Do 89%
Napięcie wejściowe:100-240V AC
Moc wyjściowa:65W
Natężenie wyjściowe:+18 do +20V; 5V USB
Zabezpieczenia:OCP, OVP, SCP, OTP
Wymiary:120x55x16,5mm

Wygląd i wykonanie

Czytając specyfikację techniczną na pewno rzuciła się Wam niewielka grubość produktu FSP. Adapter ponadto waży tylko 207 gramów.

Adapter jest w istocie lekki i niewielki. Jego konstrukcja sprawia, że to produkt idealnie nadający się do transportowania, zwłaszcza jeżeli cenicie sobie wygodę.

FSP NB U65 Plus fot3

Obudowa wykonana jest z czarnego i matowego tworzywa, na jej górze znajdziemy logo producenta oraz diodę informującą nas o zasilaniu urządzenia.

FSP NB U65 Plus fot6

Na jednym z boków (zaraz pod logo producenta) do dyspozycji użytkownika jest port USB o napięciu wyjściowym 5V. Port ten jest zatem dostosowany do ładowania urządzeń takich jak samrtfony, tablety, odtwarzacze MP3/MP4, kamerki sportowe i inne urządzenia zgodne z ładowaniem przez USB.

FSP NB U65 Plus fot5

Chwali się również fakt, że producent postanowił wypuścić przewód zasilający do komputera złączem kontowym a nie prostym, jak ma to miejsce w przypadku większości alternatywnych rozwiązań. Sam prąd doprowadzany jest do adaptera klasycznym dwużyłowym przewodem.

Łączna długość przewodów jest wystarczająca, nawet jak komputer mamy oddalony od gniazdka o około 2 metry.

Zasilacz uniwersalny

Nie inaczej - zasilacz posiada w zestawie 7 końcówek oznaczonych różnymi kolorami, które ze spokojem zadowolą większość użytkowników. Co prawda producent nie podaje ile % zapotrzebowania dołączone do zestawu końcówki pokrywają, jednak z mojego doświadczenia i testów tego adaptera wynika, że spokojnie ponad 80% komputerów na rynku polskim będzie zgodne z produktem FSP. Jeżeli by się jednak okazało, że żadna z dołączonych końcówek nie pasuje do waszego modelu - spokojnie - w sprzedaży są również oddzielne końcówki, które uzupełnią te braki. Ich koszt w jednym ze sklepów sieciowych waha się w okolicy 5zł, co moim zdaniem nie wpływa znacząco na ewentualne koszty zakupu NB U65 Plus.

FSP NB U65 Plus fot2

Oczywiście osoby zastanawiające się nad kupnem tego adaptera muszą pamiętać nie tylko o końcówkach, ale również parametrach zasilacza. Ten posiada maksymalną moc 65W (więc konstrukcje komputerów wykazujące większe zapotrzebowanie na Waty z gniazdka zgodne z NB U65 nie będą) i natężenie wyjściowe 19V.

Podsumowanie

Uniwersalny adapter FSP NB U65 Plus to produkt, który wykonany jest z dbałością o szczegóły. Zasilacz posiada wysoką sprawność dochodzącą do 89%, dzięki temu się nadmiernie nie nagrzewa, a dzięki zestawowi 7 końcówek jest kompatybilny z większością użytkowanych w Polsce komputerów.

W zestawie również znajdziemy etui ułatwiające transport adaptera. Wykonanie tego elementu mogłoby być jednak nieco lepsze.

Cena adaptera oscyluje w okolicy 150zł, jednak jego dostępność też należy zaliczyć do wad, bo obecnie zaledwie kilka sklepów posiada go w swojej ofercie.

blog comments powered by Disqus
Uniwersalny adapter do notebooków - FSP NB U65 Plus