PODPOWIEDZI:

Huawei P40 Pro + w Polsce. Jaka cena za fotograficznego potentata?

Huawei P40 Pro + w Polsce. Jaka cena za fotograficznego potentata?

Na polski rynek wkracza najpotężniejsze obecnie urządzenie od Huawei'a. Po modelach P40 i P40 Pro przyszedł czas na ulepszonego Huawei'a P40 Pro+ z aż pięcioma aparatami z tyłu. Ponadto firma coraz mocniej rozpycha się na rynku aplikacji mobilnych z ofertą Huawei AppGallery.

Na najmocniejszy smartfon Huawei musieliśmy nieco zaczekać. W polskiej ofercie pojawia się on niemalże 3 miesiące po premierze serii Huawei P40. Najnowsze urządzenie obiecuje potężne możliwości fotograficzne, które zostały już docenione za granicą. Choć zabraknie w nim usług Google Play, to firma konsekwentnie rozwija swój odpowiednik, który niebawem rozrośnie się o nowe rozwiązania. 

Huawei P40 Pro + zawalczy o mobilnych fotografów

Wewnątrz Huawei P40 Pro + znajdziemy aż pięć aparatów z tyłu. Doszło do kilku zmian względem recenzowanego Huawei P40 Pro. Wewnątrz znajdziemy następujące moduły:

  • Główny obiektyw: 50 Mpix f/1.9, ekwiwalent 23mm, 1/1.28", wielokierunkowy PDAF, OIS
  • Obiektyw ultraszerokokątny: 40 Mpix f/1.8, ekwiwalent 18mm, 1/1.54, PDAF
  • Obiektyw przybliżający: 8 Mpix f/3.4, ekwiwalent 125mm, PDAF, OIS, 10-krotny zoom optyczny
  • Obiektyw przybliżający: 8 Mpix f/2.4, ekwiwalent 70mm, 
  • Czujnik Time of Flight 3D
  • Video: 4K/60 FPS, 1080p/60/960 FPS, 720p/7680 FPS
  • Przedni aparat: 32 Mpix f/2.2, ekwiwalent 26mm

Dodatkowy obiektyw z 3-krotnym powiększeniem to dobra opcja dla osób próbujących swoich sił z trybem portretowym. Poprzedni model z pięciokrotnym powiększeniem oferuje mniej płytką głębię ostrości, a przy 3-krotnym powiększeniu wykorzystywano główny obiektyw. Dzięki tej zmianie obiektyw peryskopowy z 5-krotnym zoomem podmieniono na 10-krotny zoom optyczny. Aby zobaczyć wszystkie zmiany, skorzystajcie z naszej porównywarki smartfonów.

P40 Pro Plus ma układ aparatów powiększony o obiektyw z zoomem

Jeszcze jedną, istotną zmianą jest zwiększenie ilości pamięci. Huawei P40 Pro + otrzymał 512 GB na pliki - dwukrotnie więcej niż model Pro. Pamięć rozszerzymy za pomocą karty pamięci Huawei Nano SD. Reszta specyfikacji jest niezmienna w stosunku do poprzednika - dostaniemy Kirina 990 5G (działającego we wszystkich czterech sieciach operatorów 5G w Polsce), baterię 4200 mAh z ładowaniem bezprzewodowym i po kablu 40W oraz z ekranem 90 Hz OLED. 

Huawei P40 Pro plus pojawi się z zestawem gratisów

Huawei P40 Pro+ pojawi się na polskim rynku w dwóch wariantach - ceramicznym białym oraz czarnym. W ramach przedsprzedaży trwającej do końca czerwca, przy jego zakupie otrzymamy gratisy - słuchawki Huawei Freebuds 3 oraz smartwatch Huawei Watch GT 2e. Cena za najnowsze urządzenie Huawei to 5999 złotych, a więc podobnie do recenzowanego na VideoTesty.pl Samsunga Galaxy S20 Ultra.

AppGallery się rozwija - nowe oferty i pierwsze sukcesy

Firma pochwaliła się danymi na temat popularności autorskiego sklepu z aplikacjami. Okazuje się, że nie tylko my odkrywamy sklep Huawei AppGallery, ale i rosnące liczby użytkowników. Przez cały maj firma zwiększyła liczbę pobranych aplikacji dwukrotnie i wzrosła do 500 tysięcy. Rekord pobiła AutoMapa - tę zainstalowano 200 tysięcy razy. Zapewne na tę sytuację wpłynął darmowy dostęp do bazy map po zalogowaniu się do nich z kontem Huawei.

Huawei współpracuje z coraz większą liczbą firm, by te dostarczały w pełni kompatybilne programy. W AppGallery pojawił się mPay. Serwis pozwala między innymi na płacenie za bilety komunikacji czy postój na parkingu. Oprócz tego w ofercie znajduje się w pełni zgodna z Huawei Mobile Services aplikacja Pracuj.pl.

Promocje Huawei dla nowych i starych smartfonów

Firma wynagradza tych, którzy zdecydowali się na kupno smartfonów z Huawei Mobile Services. Jeśli chcielibyśmy założyć na jeden ze smartfonów folię ochronną na ekran, w wybranych dniach otrzymamy ją z montażem za darmo. Co więcej, promocja obowiązuje także na najtańszych smartfonach. Poniżej znajdziecie pełną listę terminów, kiedy po przyjściu do salonu Huawei skorzystamy z usługi.

Promocja na darmową folię obowiązuje nawet najtańsze modele

Na tym nie kończą się promocję dla korzystających z usług salonów Huawei. Do końca lipca klienci otrzymają 40% rabatu na naprawę zepsutych wyświetlaczy oraz płyt głównych. Co ważne, także w ramach napraw door to door, czyli z odbiorem kuriera. Firma pozwoli też zmienić wygląd tylnej części obudowy dzięki wielokolorowym foliom, których cena wyniesie 25 złotych. Jeśli przyjdziemy do serwisu w piątek, otrzymamy dodatkowy upominek. 

Wspominana wcześniej promocja z darmowym zegarkiem oraz testowanymi na łamach VideoTestów słuchawkami Freebuds 3 obowiązuje także w przypadku kupna Huawei'a P40 oraz Huawei'a P40 Pro. W rezultacie za symboliczną złotówkę otrzymujemy dodatki warte ponad 1248 złotych.

Źródło: Biuro Prasowe Huawei

blog comments powered by Disqus
Huawei P40 Pro + w Polsce. Jaka cena za fotograficznego potentata?