PODPOWIEDZI:
Zapraszamy do świata Götze & Jensen / Setti+ wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan

Messenger z nową funkcją - Nie musisz robić screenshotów

Messenger z nową funkcją - Nie musisz robić screenshotów

Facebook wciąż rozwija funkcjonalność Messengera, wprowadzając nowe opcje do mobilnej wersji aplikacji na systemach iOS i Android. Jej użytkownicy będą mogli teraz łatwo dzielić się z uczestnikami rozmowy obrazem z ekranu swojego smartfona lub tabletu.

Opcja ta była już od jakiegoś czasu dostępna w desktopowej wersji Messengera. Jej implementacja na platformach mobilnych jest kolejnym dowodem na to, że Facebook chce odbić część straconych udziałów w rynku komunikatorów. Aplikacja przechodzi spore zmiany - donosiliśmy o tym, że Messenger otrzyma nową funkcję, ale niezbyt potrzebną, a na komunikatorze Facebooka ma być mniej botów i nowy wygląd.

Najwyraźniej to nie wystarczyło. Globalna pandemia doprowadziła do tego, że wymagania wobec komunikatorów uległy sporym zmianom. Użytkownicy preferują teraz aplikacje pozwalające na przeprowadzanie profesjonalnych wideokonferencji oraz rozmów grupowych, oczekują oni też większego bezpieczeństwa, a także dodatkowych możliwości wspólnej edycji dokumentów.

Dzielenie ekranu na Messengerze ma usprawnić komunikację

Użytkownicy Messengera mogą dzielić się ekranem w rozmowie z drugą osobą lub podczas dyskusji w grupie maksymalnie ośmiu osób. Posiadacze aplikacji korzystający z trybu Messenger Rooms mogą dodatkowo dzielić się obrazem aż z szesnastoma osobami jednocześnie. Docelowo liczba ta ma wzrosnąć do pięćdziesięciu.

Włączenie opcji jest względnie nieskomplikowane. Kiedy rozpoczniemy wideorozmowę funkcję znajdziemy w wysuwanym panelu konfiguracyjnym aplikacji. Chęć współdzielenia musimy następnie kilkukrotnie potwierdzić, co ma zapobiec ewentualnym pomyłkom użytkownika. Dzielenie się ekranem jest bardzo chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorców, ponieważ okazuje się niezastąpione w pracy na odległość.

Źródło: XDA Developers

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Messenger z nową funkcją - Nie musisz robić screenshotów