PODPOWIEDZI:

Nowy Messenger - Mniej botów, lepszy wygląd

Szybki spis treści:
Nowy Messenger - Mniej botów, lepszy wygląd

Messenger nie uchodzi za najlżejszą, ani najbardziej minimalistyczną aplikację. Plany, by tę sytuację zmienić, podjęto już w ubiegłym roku, jednak dopiero teraz czeka nas prawdziwe odświeżenie. Sprawdź, czy możesz już pobrać nową wersję aplikacji od Facebooka.

Nowy Messenger dotrze do ponad miliarda i 300 milionów użytkowników. Tak sugerują informacje serwisu Statista z września 2019 roku. Wielu z nich może nie zauważyć zmiany, ale jest ona spora. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę kierunek rozwoju platformy. 

W 2016 roku boty były pomysłem Messengera na zatrzymanie użytkowników jak najdłużej na platformie. Najbardziej popularne strony miały usprawnić komunikację, zastępując ją autoresponderami gotowymi o każdej porze. Rozwiązanie miało służyć operatorom, producentom technologii, serwisom informacyjnym i lokalnym przedsiębiorstwom. W teorii miało też dostarczyć użytkownikom memy i zabawne ciekawostki - o określonej porze lub po nawiązaniu komunikacji. 

Boty schodzą na dalszy plan

Rozwiązanie, mówiąc delikatnie, nie przyjęło się. Niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, w której boty nie reagowały na nasze wiadomości. Poza tym ich konfiguracja nie była łatwa, a efekty rzadko kiedy były opłacalne. Biorąc pod uwagę, że w aplikacji swego czasu istniała czarna kropka, która zawiesza smartfona, może to i dobrze, że to rozwiązanie zostaje ukryte.

Firma nie podzieliła się danymi na temat liczby użytkowników. Możemy więc jedynie przypuszczać, że niewiele osób chciało czekać na rezerwację stolika przez bota tyle, ile zajmuje dodzwonienie się do znanej restauracji.

Messenger bez Odkryj będzie mieć zaledwie dwie sekcje

Nowy Messenger odetnie mniej zaawansowanych użytkowników od szybkiego dostępu do botów. Po aktualizacji zniknęła karta Odkryj. Od teraz po uruchomieniu aplikacji znajdziemy jedynie dwie sekcje: Czaty oraz Osoby. Aby porozmawiać z botem, będziemy zmuszeni do znalezienia go przez wyszukiwarkę. 

Karta Odkryj kryła w sobie zresztą nie tylko boty. To tam mogliśmy znaleźć Gry Błyskawiczne, dostępne w kilka sekund od ich kliknięcia. Aby zagrać w popularnego "Chińczyka", "Uno" czy "Quiz Planet" musimy je wyszukać i liczyć, że przy przełączaniu do sekcji Granie w aplikacji Facebooka nie stracimy połączenia. 

Messenger w nowej wersji pobierzesz z App Store i Sklepu Play

Dlaczego pojawił się nowy Messenger? Facebook motywuje swoje działania potrzebą uproszczenia korzystania z platformy, by uczynić ją bardziej przejrzystą i wygodną. Jednocześnie realizuje swoją misję, by aplikacja oferowała szybki kontakt z najbliższymi i łatwiejszy dostęp do treści publikowanych przez użytkowników

Jak sprawdzić, czy masz nowego Messengera? Zarówno na telefonach z Androidem jak i iOS skorzystaj z ustawień aplikacji. Jeśli twój program jest oznaczony wersją 253.3 - masz najświeższą aktualizację. W innym przypadku skieruj się do Sklepu Play lub App Store, by sprawdzić jego dostępność na twoim urządzeniu. 

Źródło: Tech Crunch

blog comments powered by Disqus
Nowy Messenger - Mniej botów, lepszy wygląd