PODPOWIEDZI:

Nadchodzą duże zmiany w poczcie Gmail

Nadchodzą duże zmiany w poczcie Gmail

Do sieci wyciekły informacje na temat nadchodzących zmian wizualnych oraz nowej funkcjonalności w mobilnej aplikacji Gmail. Program zostanie zintegrowany między innymi z Google Meet oraz grupowym komunikatorem Rooms. Czy Google powalczy ze Slackiem i Zoomem?

Nieoficjalne wieści na temat nowej odsłony Gmaila zawdzięczamy deweloperowi Tahinowi Rahmanowi, który trafił na slajdy z prezentacji przygotowywanej przez Google'a z okazji zbliżającego się eventu Cloud Next 20. Wynika z nich wprost, że amerykański gigant zamierza rozszerzyć aplikację Gmail oraz przeglądarkowy interfejs poczty o wiele nowych funkcji. Wszystko po to, by jej użytkownicy nie musieli w pracy korzystać z zewnętrznych programów jak Microsoft Teams.

Nowy wygląd Gmaila

Interfejs aplikacji otrzyma cztery funkcyjne zakładki. W pierwszej znajdziemy standardową pocztę Gmail. Druga przeniesie nas do okienka czatowego. Trzecia zawierać będzie funkcję Rooms. Jest to grupowy komunikator przygotowany przez Google na wzór Slacka oraz podobnych mu programów, które z chęcią używane są przez profesjonalistów na całym świecie. Ostatnia zakładka poświęcona będzie wideokonferencjom Google Meet, które już od jakiegoś czasu są zintegrowane z pocztą.

Nowy wygląd interfejsu przeglądarkowego Gmaila

Wszystkie nowe funkcje pojawią się w przeglądarkowej odsłonie aplikacji, a dostęp do nich otrzymamy rozwijając boczne menu. Dodatkowym ułatwieniem i atrakcją dla posiadaczy Gmaila ma być także możliwość wspólnej pracy i edycji dokumentów bezpośrednio w oknie poczty lub aplikacji, bez potrzeby przenoszenia się do Google Docs.

W tej chwili nie wiadomo jeszcze, jak szybko nowe opcje zostaną oddane w ręce zwykłych użytkowników poczty. Istnieje prawdopodobieństwo, że w pierwszej kolejności skorzystają z nich jedynie klienci biznesowi Google'a, na których niezwykle zależy spółce. W ostatnim czasie przegrywa ona bowiem wyścig z konkurencją, która skutecznie odciąga organizacje i firmy od ekosystemu giganta.

Źródło: Android Police

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nadchodzą duże zmiany w poczcie Gmail