PODPOWIEDZI:

Slack pozywa Microsoft w Europie o praktyki monopolistyczne!

Slack pozywa Microsoft w Europie o praktyki monopolistyczne!

Slack pozywa Microsoft w Europie o praktyki monopolistyczne. Spółka, do której należy jedna z popularniejszych aplikacji służących do komunikowania się wewnątrz firm, oskarża giganta branży technologicznej o wykorzystywanie swojej dominacji na rynku. Skarga została złożona dzisiaj na ręce Komisji Europejskiej.

Pozew Microsoftu nie wziął się oczywiście znikąd. Zarzewiem było zmuszanie firm do instalacji Teamsów poprzez ścisłą integrację ze środowiskiem Office. Slack Technologies twierdzi oprócz tego, że firma Billa Gatesa uniemożliwiała pozbycie się aplikacji. Kwestia konkretnych praktyk monopolistycznych to jednak nie wszystko - oskarżyciel ma też roszczenia.

Spółka prosi o to, aby zmusić Microsoft do oddzielenia Teamsów od Office’a. Chodzi o sprzedaż komunikatora poza pakietem biurowym na terenie Unii Europejskiej. Nic w tym dziwnego, Slack na razie polega na integracji z szeregiem zewnętrznych aplikacji przydatnych w pracy niematerialnej.

Grafika Slacka ze strony producenta

Jak podaje Wall Street Journal, Microsoft wciąż nie wypowiedział się w tej sprawie. Z kolei przedstawicielka Komisji Europejskiej twierdzi, że skarga ze strony Slack Technologies przejdzie przez system standardowych procedur. 

Dziennik zwraca też uwagę na to, że firma zdecydowała się zgłosić sprawę najpierw w Unii Europejskiej, a nie w Ameryce nie bez powodu. Wszystko ze względu na zauważalny trend związany ze ściganiem tego typu praktyk prowadzonych przez spółki ze Stanów Zjednoczonych na terenie UE.

Gif Microsoft Word Trend
Kliknij, aby zobaczyć GIF

Microsoft wiele zyskał w ostatnim czasie na pandemii. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o rekordach Microsoft Teams. Aplikacja do wideokonferencji sięgała miliardów minut rozmów przeprowadzanych w ciągu jednego dnia. Nic dziwnego - wiele uczelni i firm wykorzystywało naturalnie akurat ten produkt, jako dodatek do pakietu Office.

Źródło: Wall Street Journal.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Slack pozywa Microsoft w Europie o praktyki monopolistyczne!