PODPOWIEDZI:

Aplikacja PeoPay banku Pekao dostępna w Huawei AppGallery

Aplikacja PeoPay banku Pekao dostępna w Huawei AppGallery

Bank Pekao S.A. ogłosił, że jego mobilna aplikacja PeoPay jest dostępna także w cyfrowym sklepie Huawei AppGallery. Wkrótce z PeoPay skorzystają również posiadacze smartfonów i tabletów chińskiej firmy, które pozbawione są certyfikatów Google'a oraz dostępu do Play Store.

Prawie dwa miesiące temu informowaliśmy, że w Huawei AppGallery pojawiły się dwie pierwsze polskie aplikacje bankowe należące do mBanku oraz PKO. Niedługo po tym dołączył do nich również Idea Bank. Pekao poszło w ślady poprzedników i podobnie jak oni, w pierwszej kolejności oferuje swoją aplikację PeoPay w App Gallery tylko na telefonach wspierających ekosystem Google'a (Google Mobile Services).

Przypomnijmy, że najnowsze modele tabletów oraz telefonów chińskiego producenta, takie jak Huawei P40, które znajdziemy w porównywarce smartfonów, zostały pozbawione dostępu do Play Store i usług amerykańskiego giganta.

W całości polegają one teraz na sklepie Huawei lub inwencji użytkowników samodzielnie instalujących zewnętrzne pliki APK. Brak certyfikatów Google'a uniemożliwia jednak poprawne funkcjonowanie standardowych aplikacji bankowych przeznaczonych na Androida oraz płacenie zbliżeniowe.

Problem ten ma rozwiązać program certyfikacyjny Huaweia (Huawei Mobile Services), do którego jednak muszą samodzielnie przystąpić poszczególne instytucje finansowe. Pekao zapewnia, że w najbliższym czasie PeoPay przejdzie przez cały proces rejestracyjny i z aplikacji skorzystają wszyscy posiadacze sprzętu chińskiej firmy.

Źródło: Bank Pekao S.A.

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Aplikacja PeoPay banku Pekao dostępna w Huawei AppGallery