PODPOWIEDZI:

Aplikacje mBank i PKO dostępne w Huawei App Gallery

Aplikacje mBank i PKO dostępne w Huawei App Gallery

Bankowe aplikacje mobilne mBanku oraz PKO (IKO) zostały dodane do Huawei App Gallery, wirtualnego sklepu chińskiego producenta, który stworzony został z myślą o jego smartfonach i tabletach. Na razie zainstalujemy je jednak oficjalnie tylko na urządzeniach wspierających ekosystem Google'a.

To pierwsze polskie bankowe aplikacje mobilne, które trafiły do Huawei App Gallery. Zamiar udostępnienia tam swojego oprogramowania mBank zapowiadał już od jakiegoś czasu, ale pojawienie się PKO zostało niespodziewanie ujawnione dopiero dziś w oficjalnej wiadomości prasowej. Funkcjonalność obu wersji aplikacji nie rożni się niczym od tych dostępnych w Play Store.

Programy zainstalujemy za pośrednictwem App Gallery, oficjalnie na razie tylko na telefonach wspierających ekosystem Google'a (Google Mobile Services). Najnowsze modele chińskiego producenta, takie jak Huawei P40, które znajdziemy w porównywarce smartfonów, zostały pozbawione dostępu do Play Store i usług amerykańskiego giganta, a więc teoretycznie nie uruchomią tych programów. Jak donosi serwis Telepolis, aplikacja mBanku działała jednak na nich przez kilka godzin po debiucie bez większych problemów, oferując wszystkie opcje zarządzania kontem.

PKO i mBank zapewniają, że oficjalna premiera ich aplikacji na telefonach i tabletach Huaweia bez Google Mobile Services powinna nastąpić w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Zostaną one jednak z oczywistych powodów pozbawione możliwości skorzystania z Google Pay i będą korzystały wyłącznie z cyfrowego identyfikatora użytkownika ID Huawei. Obecność tak dużych instytucji finansowych w Huawei App Gallery z pewnością bardzo szybko zachęci pozostałe polskie banki do zaoferowania tam własnych programów, z których na co dzień korzystają miliony rodaków.

Źródło: Telepolis, Money.pl

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Aplikacje mBank i PKO dostępne w Huawei App Gallery