PODPOWIEDZI:

Takie ceny to ja rozumiem - Flagowce Sony na 2020 rok już w sklepach

Takie ceny to ja rozumiem - Flagowce Sony na 2020 rok już w sklepach

Tegoroczne flagowe telewizory Sony pojawiły się wreszcie w sklepach. Rozesłane po europejskich sieciówkach, nowe sprzęty japońskiej firmy stoją na wysokim poziomie nie tylko pod względem dźwięku, ale i obrazu. Modele z serii XH95 i OLED-y linii A8 korzystają w końcu z najnowszych technologii firmy.

Modele flagowych telewizorów Sony są już dostępne. Na dodatek w całkiem atrakcyjnych cenach. Kwota, jaką przyjdzie spragnionemu wrażeń audiowizualnych nabywcy zapłacić, opiewa w najtańszej opcji na 6499 złotych (za najmniejszego przedstawiciela linii XH95). W najdroższej jednak (o dziwo nie za OLED-a a za 75-calowego Full Array LED-a) nawet 13999 złotych. Zresztą, poniżej macie linki do wszystkich produktów - sprawdźcie sami.

Sony KD55A8BAEPSony KD65A8BAEPSony KD-55XH9505BAEPSony KD-65XH9505BAEPSony KD-75XH9505BAEP
Sony KD55A8BAEP w Media ExpertSony KD65A8BAEP w mediaexpertSony KD-55XH9505BAEP oferta w Media ExpertSony KD-65XH9505BAEP oferta w Media ExpertSony KD-75XH9505BAEP w Media Expert

Seria XH95 - Full Array LED w przystępnej cenie?

Na początek ta teoretycznie gorsza od OLED-ów seria, czyli XH95. Matryce składających się na nią sprzętów nazywane są Full Array LED. Właściwie główną kwestią w przypadku takiego wyświetlacza jest podświetlanie. Producent deklaruje, że kontrola diod jest na tyle precyzyjna, aby reprodukować jasność realistycznie - to znaczy między innymi z jak najgłębszą czernią.

Sony XH95 na białym tle

Wyposażone w najbardziej zaawansowany procesor firmy, czyli Sony X1 Ultimate, maszyny są w stanie poradzić sobie z szeregiem zasobożernych technologii. Na przykład dzięki algorytmom sztucznie podbijają rozdzielczość generowanego obrazu do poziomu 4K. To sprawdzi się przy oglądaniu treści tworzonych z myślą o FullHD, na przykład starszych filmów.

 Inną, być może nawet ciekawszą, funkcją jest object-based HDR Remaster i Super Resolution. Przy pomocy pierwszej telewizor rozpozna na ekranie różne obiekty, aby dostosować odpowiednio ich kontrast. To w efekcie daje lepszą głębię i realniejsze wizualia. Druga funkcja działa podobnie, uszczegóławiając wybrane elementy obrazu.

Porównanie różnych ekranów LCD przez Sony

Producent chwali się także rozwiązaniem Ambient Optimization. Ta technologia automatycznie reguluje jasność obrazu i koryguje akustykę, bazując na warunkach panujących w salonie. Jeżeli jest sporo obiektów, które tłumią albo odbijają dźwięk - telewizor się do tego dostosuje.

Wszystkie sprzęty bazują na systemie Android. Mają dzięki temu dostęp do biblioteki aplikacji i wspierają sterowanie Asystentem Google lub przesyłanie obrazu z telefonu poprzez Chromecast. Mają też mieć lepszy dźwięk poprzez technologię Sound-from-Picture Reality, która symuluje odgłosy dochodzące wprost z ekranu.

Full Array LED Sony prezentacja

OLED-y Sony na 2020 rok prezentują się nieźle

W kwestii OLED-ów właściwie jest podobnie. Oczywiście główną zaletą tej serii urządzeń Sony (i jakichkolwiek innych firm) jest matryca. Ta zbudowana z organicznych diod jest w stanie uzyskać praktycznie idealne czernie i naprawde głębokie kolory. To zasługa tego, że każda dioda jest świeci się oddzielnie od reszty.

Telewizor z serii A8 od Sony na białym tle

Tutaj też znajduje się procesor X1 Ultimate zapewniający wykorzystanie inteligentnego obiektowego poprawiania jakości obrazu. Warto tu też wspomnieć o systemie Pixel Contrast Booster, który ma wzmocnić nie tylko kontrast (jak wskazywałaby nazwa), ale i poprawić kolorystykę obrazu w jaśniejszych jego miejscach.

Modele z serii A8 są pierwszymi telewizorami wyposażonymi w nową technologię Sony X-Motion Clarity. Ta poprawia klarowność obrazu w szybszych scenach. Dzięki temu sprzęt nada się do oglądania sportu lub filmów akcji - na przykład ostatnich kilku odsłon szybkich i wściekłych.

Procesor X1 Ultimate do telewizorów OLED

W wersji OLED jest też nieco inna technologia odtwarzania dźwięku. Firma z Japonii nazywa ją Acoustic Surface Audio. W praktyce o ile w opisanej wyżej za iluzję wydobywającego się z ekranu dźwięku odpowiada kilka odpowiednio umiejscowionych głośników, tak tutaj sama tafla szkła jest wprawiana w drgania. Za nią znajduje się wibrujący siłownik, nadający dialogom i odgłosom z filmu realizmu.

Źródło: Sony.

Warto sprawdzić:

blog comments powered by Disqus
Takie ceny to ja rozumiem - Flagowce Sony na 2020 rok już w sklepach