PODPOWIEDZI:
- 600 zł Cash back na pralki Samsung w sklepie RTV Euro AGD

Civilization 6 za darmo dla użytkowników Epic Games Store

Civilization 6 za darmo dla użytkowników Epic Games Store

Zgodnie z pogłoskami, które pojawiły się w sieci ponad tydzień temu, popularna strategia turowa Sid Meier' s Civilization VI jest już dostępna za darmo dla wszystkich posiadaczy konta w Epic Games Store na komputerach PC. Tytuł pobierzemy do dnia 28 maja.

Grę mogą dodać do biblioteki wszyscy posiadacze konta w Epic Games Store. Aby pobrać tytuł na dysk komputera, trzeba jednak w pierwszej kolejności zainstalować także klienta serwisu, z którego poziomu uruchamiane są wszystkie produkcje zakupione w sklepie. Sid Meier's Civilization VI, wydane pierwotnie w 2016 roku, zostało udostępnione w podstawowej wersji, bez rozszerzeń i zestawów DLC. Możemy je jednak nabyć wszystkie w komplecie, w promocyjnej cenie 171,99 złotych.

Sklep kontynuuje w ten sposób swój promocyjny program. W jego w ramach wszyscy użytkownicy sklepu otrzymują miesięcznie darmowe gry, które zostają na stałe przypisane do ich kont. Od czasu startu sklepu gracze otrzymali w sumie kilkadziesiąt różnych i czasami kompletnie nowych tytułów reprezentujących przeróżne gatunki. Epic Games chce w ten sposób szybko wyrwać dla siebie większy kawałek rynku dystrybucji cyfrowej, który od ponad dekady jest zdominowanym przez serwis Steam.

Największym przebojem programu w tym roku było z pewnością GTA V, które można było pobrać bez dodatkowych kosztów w dniach 13-21 maja. Zainteresowanie grą oraz napływ nowych użytkowników serwisu były na tyle duże, że doprowadziły do kompletnego przeciążenia serwerów oraz czasowych przerw w dostępie do sklepu.

Co ciekawe, obecność Sid Meier' s Civilization VI w promocji została ujawniona ponad tydzień temu w przecieku, który pojawił się w serwisie Reddit. Jeżeli wierzyć wszystkim przedstawionym tam informacjom, od 28 maja ze sklepu pobierzemy za darmo także Borderlands: The Handsome Collection, a od 4 czerwca Ark: Survival Evolved.

Źródło: Epic Games Store

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Civilization 6 za darmo dla użytkowników Epic Games Store