PODPOWIEDZI:

Akcje CD Projekt powyżej 400 zł - Polska firma walczy o pierwsze miejsce w Europie

Akcje CD Projekt powyżej 400 zł - Polska firma walczy o pierwsze miejsce w Europie

Czas pandemii to niewątpliwie trudny okres dla światowych gospodarek. Branża gier jednak zyskuje, co ma bezpośredni związek z zaleceniami pozostania w domu. Jednym z największych beneficjentów jest polski deweloper - CD Projekt. Jak to wpływa na pozycję na rynku europejskim?

Wysokie akcje CD Projekt

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że CD Projekt jest największą firmą na polskiej giełdzie. Producent kultowego już Wiedźmina i ogromnie wyczekiwanego Cyberpunka 2077 cały czas utrzymuje swoją pozycję na podium. Co ważniejsze, w środę 20 maja stał się najbogatszą spółką zajmującą się grami wideo w Europie - wyprzedzając tym samym francuski Ubisoft.

Ten niemały sukces przypisuje się wtorkowej rekomendacji rosyjskiego banku inwestycyjnego VTB. Dzięki temu akcja CD Projekt była w środę warta nieco ponad 400 złotych. To przebiło “barierę psychologiczną” - inwestorzy chętnie przyglądają się i kupują udziały, których cena przekracza okrągłą liczbę.

Według uśrednionego kursu NBP firma w środę warta była 8,48 miliardów euro.

Grafika przedstawiająca steelbooki pre-orderowej wersji Cyberpunka 2077

CD Projekt vs Ubisoft

Francuska spółka nie daje za wygraną i notuje nawet wyższy wzrost od rodzimego potentata. W czwartek 21 maja to Ubisoft odzyskał pierwsze miejsce z wartością rynkową 8,48 miliardów euro. W tym samym czasie akcja CD Projektu spadła do 399 złotych.

Tak dobra pozycja Cedepów podyktowana jest nadchodzącą premierą Cyberpunka 2077 i rozpoczętą przedsprzedażą, a także popularnością serialu Wiedźmin. Grudniowy debiut na Netflixie spowodował wzrost sprzedaży Wiedźmina 3. Nie można oczywiście odmówić CD Projektowi świetnego marketingu, wyczucia rynku i uczciwego podejścia do środowiska graczy.

Kto wygra ten pojedynek? To pokażą najbliższe miesiące. Firma z zachodu również planuje coś na jesień - premierę nowej części Assassins Creed, zatytułowaną Valhalla. A warto przypomnieć, że to jedna z najbardziej dochodowych serii francuskiego rywala.

Kibicujecie CD Projektowi? Dajcie znać w komentarzu.

Źródło: businessinsider.com.pl

Dowiedz się więcej:

  1. Polski zabójca Netflixa? Canal + z nowym VOD
  2. Nowa prognoza pogody w TVP skorzysta z silnika Unreal Engine
  3. Google Meet z 50 mln pobrań - Aplikacja szybko goni konkurencję
blog comments powered by Disqus
Akcje CD Projekt powyżej 400 zł - Polska firma walczy o pierwsze miejsce w Europie