PODPOWIEDZI:

Polski zabójca Netflixa? Canal + z nowym VOD

Polski zabójca Netflixa? Canal + z nowym VOD

Tradycyjna telewizja musi bronić się przed odpływem klientów na rzecz serwisów streamingowych. Canal+ dołącza do wyścigu o klienta internetowego z serwisem łączącym ideę telewizji z VOD.

Według agencji Nielsen z roku na rok z telewizją spędzamy coraz mniej czasu. Co prawda przeciętny Polak przed telewizorem siedzi około 4 godzin i 14 minut, ale to mniej o 4 minuty dziennie niż w 2014. A to wiąże się z utratą czasu reklamowego i mniejszą konkurencyjnością. 

Widz idzie do internetu. Tam dostaje mocno spersonalizowane treści dostępne w każdej chwili. Dlatego telewizje coraz odważniej wkraczają ze swoją ofertą do sieci. Tym razem padło na Canal+, który chce dostarczyć bogactwo swoich treści w miesięcznym abonamencie. 

VOD od Canal + to po prostu Canal +. Co w ofercie?

Niezależnie od tego, czy kupiłeś telewizor do 1500 złotych czy też telewizor do 6000 złotych, chcesz na nim oglądać treści wysokiej jakości. Nie zawsze zdążysz zrobić to na żywo. I tu pojawia się serwis VOD Canal +. Pozwoli on na oglądanie treści do 14 dni po ich wyemitowaniu w telewizji

Usługę VOD ma wyróżnić nie tylko baza, łącząca filmy, programy informacyjne, sport oraz bajki w jednym miejscu. Uzyskamy pełną kontrolę nad materiałami na żywo. W każdej chwili cofniemy je lub zapauzujemy. Co więcej, na jednym ekranie uruchomimy do czterech programów jednocześnie. Ponadto usługa umożliwi dostęp do statystyk na żywo, co na pewno najbardziej docenią posiadacze dużych telewizorów

Multi-Live pozwoli oglądać nawet 4 transmisje jednocześnie

Wewnątrz stworzymy do 10 profili użytkownika. Na urządzeniach mobilnych zyskamy opcję pobierania treści, by obejrzeć je bez dostępu do internetu. Jednym kliknięciem przeniesiemy z nich treści na większy ekran dzięki obsłudze Google Cast i Apple AirPlay. Nie może także zabraknąć obsługi napisów oraz oryginalnych ścieżek dźwiękowych, choć tutaj sytuacja będzie zależna od treści. 


Przeczytaj także:Pierwszy miesiąc usługi jest bezpłatny. Potem przyjdzie nam zapłacić osobno za każdy z czterech pakietów:

  • Pakiet Canal + Film - 50 zł miesięcznie
  • Pakiet Canal + Sport - 50 zł miesięcznie
  • Pakiet Canal + Fun&Info; - 25 zł miesięcznie
  • Pakiet Canal + Kids - 10 zł miesięcznie

Ceny Canal Plus prezentują się podobnie do cen pakietów tv na dekoderze

Cena wydaje się wysoka, bo za wszystko zapłacimy miesięcznie... 135 złotych. Warto pamiętać, że za 50 zł w pakiecie Film dostajemy HBO GO, które osobno kosztuje połowę tej kwoty. Poza tym za 10 złotych zyskujemy łatwy dostęp do szerokiej gamy bajek, a za 25 złotych - do kanałów rozrywkowych, których dostępność w internecie jest mocno ograniczona.

Oprócz wymienionej wyżej oferty kanałów zyskamy dostęp do pakietuFree z darmową dla użytkowników serwisu bazą treści Canal +. Ta będzie systematycznie poszerzana.

Canal + pojawi się na urządzeniach mobilnych przy najbliższej certyfikacji. Firma planuje także ekspansję na Android TV i Apple TV w najbliższym czasie. Dla tych, którzy nie chcą czekać, uruchomiono wersję przeglądarkową Canal + VOD.

Źródło: Biuro Prasowe Canal +

Obserwuj Videotesty.pl na Google News!

blog comments powered by Disqus
Polski zabójca Netflixa? Canal + z nowym VOD