PODPOWIEDZI:

PlayStation 4 – do sklepów trafiło 110 milionów egzemplarzy konsoli

PlayStation 4 – do sklepów trafiło 110 milionów egzemplarzy konsoli

Sony pochwaliło się, że w przeciągu sześciu lat od premiery PlayStation 4 firma wysłała do sklepów nieco ponad 110 milionów egzemplarzy konsoli. Spółka obserwuje jednak spadek zainteresowania kupnem systemu, który wynika z powolnego przesycenia rynku oraz oczekiwania na debiut PlayStation 5.

Informację o liczbie konsoli wysłanych do sprzedawców na całym świecie Sony ujawniło w raporcie finansowym za rok fiskalny 2019, który formalnie zakończył się 31 marca 2020 roku. Z tekstu dowiadujemy się również, że w minionym roku firmie udało się osiągnąć wyniki o sprzedaży wyższe o 100 tysięcy od prognozowanych. Do graczy w tym okresie trafiło 13,6 mln PlayStation 4 (w statystyki te wliczane je również PlayStation 4 Pro).

W ostatnim kwartale Sony odnotowało jednak poważny spadek liczby konsol wysłanych do sklepów. W tym czasie na półkach marketów pojawiło się 1,1 mln sztuk systemu. W analogicznym okresie ubiegłego roku liczba ta wyniosła 2,6 mln sztuk. O kilka procent wzrosła jednak sprzedaż oprogramowania dla konsoli. W czwartym kwartale posiadacze konsoli kupili w sumie 59,6 mln gier, z czego 66 procent w dystrybucji cyfrowej w PlayStation Store.

Niezwykle istotnym fundamentem ekosystemu PlayStation pozostaje usługa abonamentowa PlayStation Plus, która umożliwia rozgrywkę w sieci, daje dostęp do serwera w chmurze, gdzie można zapisywać save'y z gier, a także udostępnia co miesiąc dwie darmowe produkcje. W dniu 31 marca 2020 roku Sony zarejestrowało 41,5 mln płacących subskrybentów PS Plusa. Oznacza to, że w porównaniu z ubiegłym rokiem ich liczba wzrosła o przeszło pięć milionów.

Źródło: Sony

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
PlayStation 4 – do sklepów trafiło 110 milionów egzemplarzy konsoli