PODPOWIEDZI:

Google Meet Premium udostępniony za darmo dla wszystkich

Google Meet Premium udostępniony za darmo dla wszystkich

Google uruchomił darmowy dostęp do Google Meet Premium, usługi przygotowanej z myślą o organizacji wideokonferencji. Wszyscy zainteresowani posiadacze konta Google mogą teraz wziąć udział lub rozpocząć rozmowę z nawet 100 osobami jednocześnie, także bezpośrednio w przeglądarce internetowej, oraz korzystać z wielu innych dodatkowych funkcji konfiguracyjnych platformy.

Google Meet Premium był dotychczas dostępny jedynie w płatnej wersji skierowanej do biznesu oraz różnego rodzaju szkoleniowców i profesjonalistów. Pandemia koronawirusa kompletnie przetasowała i zmieniła jednak ten segment rynku, zwiększając zapotrzebowanie na tego typu usługi także wśród odbiorców indywidualnych.

Amerykański gigant przespał nieco nową sytuację i zaczął przegrywać z konkurencją, oferującą łatwiejszy i darmowy dostęp do oprogramowania. Udostępnienie bezpłatnej wersji Google Meet Premium ma odwrócić ten trend. Dodajmy, że akcja ta została zapowiedziana przez Google dwa tygodnie temu, co opisaliśmy wówczas w newsie, ale dopiero teraz jej założenia zostały w pełni wprowadzone w życie.

Darmowa wersja Google Meet pozwla na spotkania nawet 100 osób jednocześnie.

Google Meet Premium w darmowej edycji dostępny jest dla wszystkich osób posiadających konto Google. Każda z nich może teraz utworzyć spotkanie online z maksymalnie 100 uczestnikami. Pojedyncza sesja może trwać nieprzerwanie aż 24 godziny. Limit ten będzie obowiązywał jednak tylko do 30 września 2020, po tej dacie zostanie on skrócony do godziny.

Z usługi skorzystamy z poziomu przeglądarki na jejoficjalnej stronie, a na urządzeniach mobilnych z systemamiiOSiAndroidpoprzez dedykowaną aplikację. Google Meet zostało też połączone w pełni z Gmailem oraz kalendarzem Google. Poza zwykłą rozmową audio i wideo, darmowi użytkownicy utrzymują także sporo możliwości konfiguracyjnych. Mogą oni dowolnie zmieniać układ i ustawienia ekranu, na wiele sposobów moderować rozmowy (wyciszać i usuwać uczestników), a także korzystać z opcji dzielenia ekranu z innymi osobami oraz integracji usługi z pakietem Microsoft Office.

Spotkania wideo są szyfrowane podczas przesyłania, a wszystkie nagrania przechowywane na Dysku Google, który w wersji darmowej oferuje 15 GB pojemności, są szyfrowane podczas przesyłania i spoczynku. Amerykańska spółka zapewnia, że dane z rozmów nie są wykorzystywane do celów reklamowych i nie będą udostępniane podmiotom trzecim.

Źródło: Google

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Google Meet Premium udostępniony za darmo dla wszystkich