PODPOWIEDZI:

Apple Glass – Okulary AR firmy Apple w sprzedaży w tym roku?

Apple Glass – Okulary AR firmy Apple w sprzedaży w tym roku?

Jeden ze znanych internetowych leakerów przedstawił informacje na temat zupełnie nowego urządzenia Apple'a. Będą to współpracujące z iPhone'ami okulary, które korzystają z technologii rzeczywistości rozszerzonej, kreatywnie nazwane przez producenta Apple Glass. Ich premiera nastąpi najwcześniej pod koniec tego roku.

Wspomniany leaker to Jon Prosser, prowadzący na YouTubie popularny kanał Front Page Tech (FPT). Dzięki sprawdzonym anonimowym źródłom informacji jego plotki i przecieki zazwyczaj okazują się prawdziwe. Prosser stwierdził, że widział wideo prezentujące prototypową wersję Apple Glass. Dodajamy, że według krążących od dawna pogłosek urządzenie przygotowywane jest w laboratoriach amerykańskiego giganta co najmniej od 2017 roku.

Prototyp Apple Glass przyjmuje formę lekkich plastikowych okularowych ramek wyposażonych w kamerę, które ładują się bezprzewodowo za pomocą specjalnego stojaka. Podobnie jak najnowsze modele iPhone'ów, urządzenie ma być wyposażone w wbudowany czytnik kodów QR, a także czujnik LiDAR, który pozwala mu wykrywać i rozpoznawać gesty wykonywane przez użytkownika rękoma.

Jeżeli chodzi o moc obliczeniową i możliwości sprzętowe, Apple Glass mają w całości polegać na smartfonie, takim jak najnowszy iPhone 12, którego ceny i datę premiery już poznaliśmy. Umożliwi im to między innymi dokładne śledzenie ruchów głowy oraz automatycznie rozpoznawanie obiektów znajdujących się przed ich kamerą. Bez sparowanego z urządzeniem telefonu okulary nie będą poprawnie funkcjonować.

Cena Apple Glass ma wynieść 499 dolarów (ponad 2000 złotych). Nie obejmuje ona jednak dodatkowych kosztów związanych z zakupem soczewek (mogą to być zwykłe, jak i korekcyjne szkła), które pełnią rolę wyświetlacza. Nie mamy jednak żadnych informacji na temat jakości obrazu oraz fizycznych wymiarów „ekranu” okularów. Wiemy, że w przeciwieństwie do porzuconego projektu Google Glass sprzęt Apple będzie wyświetlał informacje stereoskopowo, na dwóch szkłach jednocześnie.

Według informacji Prossera najnowszy gadżet Apple'a zadebiutować powinien w ostatnim kwartale tego roku lub na początku 2021 roku. Termin premiery może jednak ulec zmianom, głównie ze względu na zawirowania logistyczne wywołane przez pandemię koronawirusa.

Źródło: Front Page Tech

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Apple Glass – Okulary AR firmy Apple w sprzedaży w tym roku?