PODPOWIEDZI:

Google Meet z 50 mln pobrań - Aplikacja szybko goni konkurencję

Google Meet z 50 mln pobrań - Aplikacja szybko goni konkurencję

Mobilna aplikacja telekonferencyjna Google Meet została pobrana w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ponad 50 mln razy. Dzięki udostępnieniu za darmo premiowych funkcji usługi Google zaczyna powoli doganiać konkurencję w postaci programów Zoom i Microsoft Teams.

Globalna pandemia przewróciła do góry nogami sytuację na rynku programów do wideokonferencji. Dotychczas niszowe aplikacje zyskały miliony nowych użytkowników, którzy korzystają z nich regularnie przez wiele godzin w tygodniu.

Na czoło najpopularniejszych aplikacji w tej kategorii wysunął się szybko Zoom oraz Microsoft Teams. Google, który od jakiegoś czasu oferował podobną usługę o nazwie Google Meet, ale przespał nową rzeczywistość, ponieważ większość z jej przydatnych funkcji zamknięta była za opłatą abonamentową.

Po tym jak funkcje Google Meet Premium zostały udostępnione za darmo dla wszystkich osób, a także ubiegłotygodniowym sfinalizowaniu integracji usługi z pocztą Gmail, amerykański gigant nadrabia szybko straty. Jak wskazuje na to serwis AppBrain, mobilną aplikację Google Meets na Androida pobrano i zainstalowano już ponad 50 milionów razy. Na początku marca liczba ta wynosiła zaledwie 5 mln. Prawie 80 procent użytkowników zaczęło korzystać z programu w przeciągu ostatniego miesiąca.

Ludzie cały czas szukają alternatyw dla najpopularniejszych aplikacji wideokonferencyjnych, bo są coraz bardziej zmęczeni powtarzającymi się problemami z ich użytkowaniem. Jest to szansa wykorzystywana w tej chwili przez Google'a, który nie boi się użyć do tego swoich ogromnych zasobów i zaplecza technicznego pozwalającego przyjąć duży napływ nowych użytkowników.

Źródło: androidpolice

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Google Meet z 50 mln pobrań - Aplikacja szybko goni konkurencję