PODPOWIEDZI:

Aplikacja TikTok z dwoma miliardami pobrań

Aplikacja TikTok z dwoma miliardami pobrań

Społecznościowa aplikacja TikTok przekroczyła próg dwóch miliardów pobrań na całym świecie. Pół roku temu liczba ta wynosiła zaledwie 1,5 miliarda. Wzrostowi popularności platformy wymiany klipów wideo sprzyja przede wszystkim globalna pandemia oraz związane z nią obostrzenia poruszania się poza domem, a także internetowe trendy i memy.

Wspomniane dane pochodzą od analityków z firmy Sensor Tower. Specjaliści brali pod uwagę globalne pobrania z serwisów Google Play oraz App Store. Najwięcej użytkowników TikToka znajduje się w Indiach, które wygenerowały ponad 600 milionów pobrań. Na drugim miejscu znajdziemy Chiny, a na trzecim Stany Zjednoczone.

W przypadku Państwa Środka warto jednak pamiętać, że Sensor Tower nie brało pod uwagę statystyk z innych wirtualnych sklepów z aplikacjami na Androida, które z powodu braku dostępu do Google Play są tam bardzo popularne. Liczba pobrań w tym kraju jest więc z pewnością jeszcze większa. Oczywiście warto pamiętać, że pobrania nie przekładają się bezpośrednio na aktywne konta w serwisie.

Gwałtowny wzrost liczby użytkowników, wywołany głównie przez chaos związany z pandemią, przyczynił się także do znaczącego zwiększania się zarobków platformy. TikTok odnotował w ostatnich kilku miesiącach aż 2,5-krotny wzrost wydatków jego użytkowników. Najwięcej pieniędzy w aplikacji zostawiają Chińczycy. Generują oni ponad 70 procent przychodów aplikacji.

Globalny wzrost liczby pobrań aplikacji TikTok, na podstawie danych zebranych przez Sensor Tower.

TikTok to społecznościowa platforma wymiany i edytowania krótkich materiałów wideo (od kilku sekund do minuty), stworzona przez chińską spółkę ByteDance. Zachodnia wersja aplikacji została udostępniona na systemach Android i iOS w 2018 roku. Od tamtej pory serwis systematycznie przyciąga nowych użytkowników, głównie nastolatków, których do skorzystania z aplikacji zachęcają popularne memy, internetowe wyzwania oraz viralowe trendy.

Źródło: Sensor Tower

Przeczytaj też:

blog comments powered by Disqus
Aplikacja TikTok z dwoma miliardami pobrań