PODPOWIEDZI:

Facebook Gaming to zabójca Twitcha? Niebiescy wypuszczają nową aplikację!

Facebook Gaming to zabójca Twitcha? Niebiescy wypuszczają nową aplikację!

Słyszeliście o Facebook Gaming? To nowa usługa niebieskiej firmy, która ma na celu ułatwienie użytkownikom oglądanie streamów przeprowadzanych poprzez platformę. Aplikacja przyda się jednak nie tylko oglądającym. Zawiera przydatne ułatwienia także dla twórców.

Oczywiście można stwierdzić, że to nic nowego, tylko kolejna zbędna aplikacja zaśmiecająca telefon. To oczywiście byłaby nieprawda. Korporacje zazwyczaj nie robią niczego bez powodu, a klimat mamy odpowiedni do rozwijania platform związanych z grami. Biorąc pod uwagę to, że wielu ludzi siłą rzeczy siedzi w domu - pomysł jest przedni.

Aplikacja Facebook Gaming oprócz udostępniania tych samych możliwości co strona serwisu ma pozwolić na skorzystanie z funkcji “Go Live”. Ta w łatwy sposób pozwoli strumieniować rozgrywkę prosto z tableta lub smartfona. Dla miłośników gier mobilnych to spore ułatwienie.

Grafiki promocyjne Facebook Gaming

Czy ta aplikacja ma więc szanse zabłysnąć wśród wielu innych pokroju Twitcha, Mixera lub po prostu YouTube? I tak, i nie. Na pewno sporym zainteresowaniem cieszyły się już dotychczas wszelkie treści udostępniane na Facebooku na żywo. 

Streamlabs podaje, że w pierwszym kwartale użytkownicy serwisu obejrzeli łącznie 554 milion godzin strumyków. To jednak kropla w morzu - zaledwie 11% rynku w porównaniu z 65% Twitcha. Jest to też mniej więcej o połowę mniej od YouTube, który zajmuje 22%. Z tego co wynika z tego badania - Facebook Gaming rozwija się w sporym tempie.

Dane dotyczące podziału rynku streamingowego źródło: Streamlabs.com

Aplikację można już pobrać z Google Play. Jak dotąd zrobiło to nieco ponad 40 tysięcy osób - z tym że to pierwszy dzień otwarcia jej na świat. Użytkownicy zwracają uwagę na to, że nie można poprzez nią odpowiadać na komentarze. To w końcu dosyć istotna funkcja przy zwyczajowym zalewie wiadomości pod streamami.

Na razie nie wiadomo, czy tego typu małe błędy będą naprawione. Facebook Gaming był wcześniej testowany już przez 18 miesięcy na rynkach Azji Południowo-Wschodniej i Ameryki Łacińskiej. Najwyraźniej nie dość długo.

Będziecie korzystać z dedykowanej aplikacji? Oglądacie w ogóle streamy na Facebooku?

Źródło: CNBC, Streamlabs

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Facebook Gaming to zabójca Twitcha? Niebiescy wypuszczają nową aplikację!