PODPOWIEDZI:

Arcydzieła Salvadora Dali dostępne na telewizorze Samsung The Frame!

Arcydzieła Salvadora Dali dostępne na telewizorze Samsung The Frame!

Do oferty dzieł sztuki w aplikacji Art Store dostępnej na telewizorach The Frame dołącza 12 kultowych, surrealistycznych obrazów ze zbiorów Fundació Gala-Salvador Dalí. Wiele ciekawostek na ten temat znajduje się w poniższym newsie.

Hiszpański malarz Salvador Dalí to enigmatyczny artysta, który urzekał publiczność już w 1925 roku w Barcelonie, gdzie została wystawiona jego pierwsza praca. Jest znany ze swojego surrealistycznego stylu. Jego obrazy są wyjątkowe, jakby ze snu. Ludzie zachwycają się niewiarygodnymi iluzjami oscylującymi między dziwacznością a przyziemnością. Przy tym wszystkim widać niezwykłą dbałość o szczegóły.

W celu uhonorowania pojawienia się dzieł tego słynnego malarza w ofercie firmy Samsung, z początkiem sierpnia, w ramach serii filmów wideo „Poznaj artystę”, został opublikowany krótki film dokumentalny poświęcony jego życiu i twórczości.

Telewizory Samsung The Frame oferują znakomitą jakość wyświetlania. Każdy użytkownik, który korzysta z takiego sprzętu może mieć dostęp do spuścizny artysty i jego najwybitniejszych dzieł. To wszystko w ramach partnerstwa z Fundació Gala-Salvador Dalí. Wśród najpopularniejszych dzieł wymienia się na przykład: „Trwałość pamięci" (1931), „Kuszenie św. Antoniego” (1946), „Łabędzie odbijające się w wodzie jako słonie” (1937).

Sklep Samsung Art Store daje możliwość milionom właścicieli The Frame, aby poznali znane dzieła sztuki z setek muzeów, instytucji i prywatnych kolekcji na całym świecie. To wszystko w zaciszu domowym.

Dzieła Dalego to nie jedyna propozycja. Użytkownicy Samsung The Frame odkryją obrazy największych mistrzów, jak Claude Monet, Johannes Vermeer i Julia Contacessi. Co więcej, w jakości 4K poznają dzieła z paryskiego Luwru, muzeum Prado w Madrycie, Albertiny w Wiedniu, galerii Tate Modern w Londynie, muzeum Van Gogha w Amsterdamie oraz państwowego muzeum Ermitaż w Sankt Petersburgu i LUMAS. W Samsung Art Store dostępnych jest ponad 2000 obrazów z całego świata.

dzieła sztuki na telewizorach Samsung The Frame

Telewizory Samsung The Frame goszczą w prawie 50 tysiącach polskich domów. Sprawdzi się zarówno dla znawców i wielbicieli sztuki, jak i osób, którzy cenią sobie doskonałą jakość obrazu połączoną z minimalistycznym wzornictwem.

Fenomenem jest, że użytkownik może się cieszyć eleganckim designem obrazu we wnętrzu swojego domu. Podkreśla on charakter, dopasuje się do wyświetlanych dzieł. W efekcie ciężko jest odróżnić telewizor od pozostałych, tradycyjnych obrazów na ścianie.

Lepszy rezultat to także zasługa wymiennych ramek, które występują w różnych kolorach i stylach. Szybko zmienisz wygląd swojego telewizora, dopasujesz go do innej swojej kolekcji obrazów w salonie. Wymiana ramek jest bardzo łatwa, gdyż są one magnetyczne. W komplecie dostępny jest Dopasowany Uchwyt, który gwarantuje taki montaż telewizora do ściany, aby prezentował się jak obraz.

Być może zastanawiasz się, co sprawia, że The Frame sprawdza się podczas wyświetlania dzieł? Głównym czynnikiem jest Matowa Powłoka Ekranu, dzięki której obraz jest pozbawiony rozpraszających odblasków. Nie straszna nawet słoneczna pogoda, gdyż światło sztuczne i naturalne nie odbija się od ekranu. Widoczne dzieło sztuki zachwyci detalami i teksturami.

Na koniec warto wspomnieć o technologii Quantum Dot ze 100% Natężeniem Kolorów, która zapewnia doskonałą jakość obrazu, odwzorowanie szczegółów i kolorów.

Wiele modeli firmy Samsung gości w naszych testach telewizorów, a także w dziale ranking telewizorów.

Sprawdź również inne ciekawe newsy na temat telewizorów Samsung:

blog comments powered by Disqus
Arcydzieła Salvadora Dali dostępne na telewizorze Samsung The Frame!