PODPOWIEDZI:

3 500 000 aktywnych telewizorów Samsung Smart TV!

3 500 000 aktywnych telewizorów Samsung Smart TV!

Samsung to producent, który jako jeden z pierwszych wprowadził dostęp do Internetu w swoich telewizorach. Według danych w Polsce już 3 500 000 telewizorów tej firmy jest podłączonych do Internetu. Więcej ciekawych informacji na ten temat znajdziesz w poniższym newsie.

3 500 000 aktywnych telewizorów Samsung Smart TV - to liczba, która robi wrażenie. Aktualnie telewizory Samsung szczycą się niezwykle bogatą ofertą aplikacji filmowych, muzycznych i gamingowych. Aż 2 900 000 to modele z systemem Tizen, natomiast reszta wykorzystuje starszy system Orsay.

Telewizory podłączone do sieci stanowią już standard na rynku. Nie dziwi dynamika wzrostu i fakt, że do końca 2023 roku w Polsce będzie prawdopodobnie ponad 3 000 000 aktywnych telewizorów Samsung z systemem Tizen podłączonych do Internetu.

Żeby to lepiej zobrazować, dodam, że w 2022 roku 4 na 5 kupionych telewizorów Samsung Smart TV było podłączonych do sieci i aktywnie wykorzystywanych.

Dane są potwierdzeniem, że gospodarstwa domowe chętnie korzystają z telewizorów firmy Samsung. Są użytkowane średnio przez ponad 6 godzin dziennie przez 24 dni w  miesiącu. W skali miesiąca daje to około 184 godzin korzystania z telewizora.

Rola domowego ekranu została całkowicie przedefiniowana. Nie służy jedynie do odbioru telewizji linearnej. Dzisiejsi użytkownicy mają ogrom możliwości. Mowa między innymi o wykorzystywaniu telewizora do pracy lub do grania w chmurze, oglądaniu za pośrednictwem platform VOD i innych aplikacji.

Wiele o możliwościach korzystania z TV Samsung dowiesz się w naszych poradnikach: Jak korzystam ze smartfona z telewizorem Samsung? i Granie w chmurze na telewizorze Samsung - To już rzeczywistość.

Samsung Smart TV sport

Tizen sercem telewizorów Smart TV

System operacyjny TIZEN to sieciowy system typu „open source”, który jest oparty na Linuxie i jest otwarty dla wszystkich, jak również wykazuje współpracę z wieloma urządzeniami. Samsung Smart TV opiera się właśnie na TIZEN, który jest rozwijany od 2015 roku.

Z inteligentnych telewizorów Samsung korzysta już ponad 200 mln użytkowników w 197 krajach. Co ciekawe, w 2022 roku marka Samsung zdecydowała się udostępnić oprogramowanie producentom innych telewizorów, zatem z jego zalet skorzysta jeszcze większe grono użytkowników i to na całym świecie.

Otwartość, stabilność, elastyczność - Smart TV

Na platformie Samsung Smart TV można skorzystać z 1000 aplikacji, w tym 200 jest polskojęzycznych. Istotne, że wszystkie uzyskały certyfikaty, które potwierdzają ich zgodność z platformą. Znajdziesz popularne aplikacje, takie jak Netflix, Player, HBO Max czy Disney+ oferujące bogatą ofertę serialowo-filmową bibliotekę. Nie zabrakło także oferty muzycznej czy dla graczy.

Rozwinęła się możliwość grania w chmurze. Przykładowo aplikacja Xbox otworzyła nową kategorię domowej rozrywki, dzięki czemu do grania już nie potrzeba konsoli. Wystarczy aktywna subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate i kompatybilny kontroler.

Samsung Smart TV to również wbudowany SmartThings Hub. To właśnie dzięki niemu można zbudować domowy ekosystem bez dodatkowych modułów zewnętrznych, łączących różne domowe urządzenia IoT. Takie rozwiązanie przekłada się na komfortową współpracę z telewizorem i innymi kompatybilnymi sprzętami (np. z pralką).

Poprzez aplikację użytkownik ma wgląd między innymi do zużycia energii swoich urządzeń, na dużym ekranie pojawiają się też powiadomienia o zakończonym cyklu prania czy suszenia i to bez przerywania filmu. Wystarczy jedna aplikacja SmartThings, dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym Android i iOS.

Pomyślano o trybie Relumino dla osób słabowidzących (dostosowanie parametrów obrazu) i funkcji Powiększenie Okna Języka Migowego, która jest oparta na algorytmie sztucznej inteligencji (automatycznie rozpoznaje język migowy i powiększa obraz tłumacza aż o 200%).

Aplikacje na platformie Samsung Smart TV można tworzyć za pośrednictwem SDK bądź korzystać z pomocy kilku wyspecjalizowanych firm, które tworzą takie aplikacje w Polsce. Samsung AppsTV Seller Office umożliwia dodawanie, a następnie zarządzenie aplikacjami. Na stronie Samsung Developers są specjalne zakładki, a w nich narzędzia niezbędne do utworzenia aplikacji oraz przewodniki. Znajdziesz nie tylko informacje o tworzeniu aplikacji na Smart TV, ale na wszystkie inne platformy Tizen (Mobile, Wearable itd.).

Oczekiwania widzów spełniają najnowsze technologie i innowacyjne funkcje, jakie dostarcza firma Samsung. Instytut badawczy Omdia w 2022 przeprowadził badania, z których wynika, że Samsung po raz 17. z rzędu został liderem na światowym rynku telewizorów. Firma wiedzie też prym w segmencie większych ekranów, czyli tych o przekątnych powyżej 75” i 80”. Oprócz tego, marka utrzymała pozycję numer jeden wśród modeli klasy premium.

Na koniec warto wspomnieć, że w 2022 roku Samsung sprzedał 9,65 mln telewizorów QLED i Neo QLED na świecie.

Sprawdzaj nasze testy telewizorów, jak również dział ranking telewizorów, w którym pojawia się wiele modeli właśnie tego producenta, jak na przykład Samsung QE65QN800B, który świetnie sprawdzi się do oglądania sportu i nie tylko.

blog comments powered by Disqus
3 500 000 aktywnych telewizorów Samsung Smart TV!