PODPOWIEDZI:

Granie w chmurze na telewizorze Samsung - To już rzeczywistość

Granie w chmurze na telewizorze Samsung - To już rzeczywistość

Dziś coraz więcej osób korzysta z telewizora jako źródła rozrywki, a nie tylko jako urządzenia służącego do oglądania telewizji. Nie każdy też może sobie pozwolić na konsolę lub komputer do grania. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby cieszyć się grami. Rozwiązanie to granie w chmurze, które w telewizorach Samsung jest rzeczywistością.

Pokrótce, w tym artykule dowiesz się, jak działają telewizory marki Samsung jako platforma do gier. Modele tego producenta umożliwiają granie w wiele różnych gier. Od klasyków, takich jak Pac-Man czy Tetris, aż po całkiem nowe tytuły. Jestem pewien, że teorią cię zaciekawiłem. Pora na praktykę. Jak to działa?

Samsung Smart TV, czyli telewizor gamingowy, który nie wymaga konsoli 

Kiedyś, aby grać w gry, konieczne było posiadanie konsoli lub komputera. Dziś jednak dzięki telewizorom Samsung Smart TV możesz cieszyć się grami bez konieczności posiadania dodatkowego sprzętu. W telewizorach wyprodukowanych po 2021 roku znajdziesz Smart Hub, a w nim aplikacje, do grania w chmurze.

Tak wygląda Gaming Hub w telewizorze Samsung

Gdy po pracy chcę się zrelaksować, nie muszę nawet włączać komputera lub posiadać konsoli. Siadam po prostu na kanapie, przed telewizorem Samsung, i wybieram jedną z pobranych przeze mnie aplikacji do grania w chmurze. Najczęściej jest to Nvidia GeForce Now, bo mają sensowny plan darmowy. Ogrywam aktualnie Assassin’s Creed: Valhalla. Od kontynuowania przygód Eivora dzieli mnie codziennie dosłownie kilka kliknięć.

Kontroler przed telewizorem marki Samsung

Telewizor Samsung łączy się przez Internet z serwerami, które udostępniają na bieżąco obraz z włączonej gry. Różni producenci, tacy jak Nvidia lub Microsoft, utrzymują podłączone do sieci urządzenia, na których zdalnie mogę zagrać w najnowsze tytuły.

Jedną z popularnych aplikacji jest Xbox firmy Microsoft, która umożliwia grę w gry z posiadanej przez nas biblioteki Xbox Game Pass na telewizorze Samsung. W tym abonamencie jest sporo ofert i rabatów, a także możliwość ściągania oraz ogrywania gier na własnym sprzęcie. Często nawet w dniu wydania, jak to miało miejsce przy okazji premiery głośnego tytułu “A Plague Tale: Requiem”. 

Biblioteka GeForce Now

GeForce Now pozwala na streamowanie takich gier m.in. z platformy Steam czy Epic Games Store. Obecnie biblioteka GeForce Now zawiera ponad 1500 gier, natomiast biblioteka Xbox Game Pass obejmuje ponad 260 tytułów. Tak czy siak, mam z czego wybierać.

Na tym możliwości się nie kończą. Na rynku aplikacji stworzonych pod telewizory Samsung, jest wiele różnych usług subskrypcji. Z mniej znanych w Polsce warto wymienić chociażby Blacknut Cloud Gaming, która już niedługo zaoferuje około 500 gier na PC i konsole, oraz Utomik z pokaźną biblioteką, sięgającą ponad 1400 tytułów. Aplikacji będzie przybywać.

Utomik na telewizorze Samsung

W jakie gry gram na telewizorze Samsung?

Samsung Smart TV, poprzez te usługi, oferuje dostęp do szerokiej gamy gier. Zarówno tych klasycznych, jak i nowych. Dzięki temu, bez względu na to, jakie gry lubisz, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. 

Wśród najpopularniejszych tytułów dostępnych w aplikacjach subskrypcyjnych na telewizorach Samsung są takie perełki, jak na przykład Fornite lub Minecraft. Oba tytuły bawią zarówno dzieciaki, jak i osoby dorosłe. Ja sam przez lata wiele czasu spędziłem tworząc kolejne wirtualne światy w Minecrafcie i fakt, że można do tego mieć dostęp teraz nawet bez komputera byłby dla mnie sprzed 10 lat czymś niewiarygodnym. Nawet teraz średnio w to dowierzam.

Sęk w tym, że rozgrywka w chmurze wcale nie musi ograniczać się wyłącznie do stosunkowo prostych graficznie tytułów. Wspominałem wcześniej o tym, że ogrywam właśnie Valhallę, prawda? No to, jeżeli lubisz inne gry Ubisoft, znajdziesz je w aplikacjach na telewizorze Samsung. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć na GeForce Now na przykład Far Cry 6, albo pozwiedzać starożytny Egipt w Assassin’s Creed: Origins w xCloud.

Czy Samsung to telewizor do grania? Jeszcze jak!

Jeżeli szukasz telewizora do gier, to musisz wiedzieć, że powinien spełniać kilka wymogów. Kupując model przeznaczony do rozgrywki, w dzisiejszych czasach zwracam uwagę na to, czy:

  • Ma ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania,
  • Obsługuje rozdzielczość 4K,
  • Umożliwia skorzystanie z funkcji poprawiających jakość rozgrywki.

Nowoczesne telewizory Samsung do gier nadają się jak najbardziej. Przede wszystkim mają zaawansowane panele, takie jak QLED lub OLED, które zapewniają bardzo dobrą jakość obrazu. Dzięki temu, podczas gry, obraz jest wyraźny i pełen szczegółów, co przekłada się na lepsze wrażenia z rozgrywki.

Wiele modeli telewizorów Samsung oferuje wysoką częstotliwość odświeżania, nawet w przypadku kilku z nich do 144 Hz. To oznacza, że obraz na ekranie jest odświeżany znacznie szybciej. To z kolei przełoży się na płynniejsze i bardziej responsywne doświadczenie gry. W dodatku nowoczesne Smart TV od Samsung są kompatybilne z kontrolerami oraz klawiaturą i myszką. Nie mam problemów z podłączaniem ulubionego pada do telewizora.

Granie w Zelda BOTW na telewizorze Samsung (ręka trzyma kontroler przed telewizorem)

Wisienką na torcie są dodatkowe funkcje do grania z konsolą. Na przykład Tryb Gry regulujący obraz oraz dźwięk, a także zmniejszający opóźnienia, mogące wpłynąć na twój komfort z rozgrywki. 

Taki smart TV to świetny wybór też wtedy, gdy masz już konsolę. Telewizory Samsung, jak na współczesne Smart TV przystało, upłynniają też obraz.  Inteligentnie zwiększą liczbę klatek na sekundę, dopasowując je do możliwości ekranu. Wszystko po to, aby grało ci się jeszcze lepiej. 

Ustawienia gry wyświetlane na telewizorze Samsung

Niezwykle niski input lag na poziomie 5 czy 6 milisekund jest jednym z najniższych z dostępnych w telewizorach. Obraz w grze charakteryzuje się wysoką dynamiką, bez opóźnień i rozmyć. To jednak nie wszystkie udogodnienia. 

Miłośnicy wirtualnych rozgrywek docenią Zaawansowane Funkcje dla Graczy+, które pozwolą bez reszty wciągnąć się w rozrywkę i zapomnieć o technicznych przeszkodach. Nie zabrakło tu także ulepszonego Panelu Gracza, który poprzez  podręczne menu ułatwia kontrolę nad ustawieniami ekranu, bezprzewodowymi słuchawkami i innymi parametrami.

Proces parowania kontrolera z telewizorem Samsung

Nowoczesne telewizory Samsung wspierają HDMI 2.1, czyli standard transmisji, który pozwoli ci wyświetlać szczegółowy oraz płynny obraz w 4K przy 120 Hz na dużym ekranie

Z tym interfejsem wiąże się też parę innych dodatkowych funkcji, takich jak VRR, czyli eliminowanie szarpania obrazu, wynikającego z niezsynchronizowania matrycy z konsolą, oraz ALLM, to znaczy automatyczny tryb niskich opóźnień. Telewizorom Samsung nic nie brakuje, aby stały się jednym z najważniejszych elementów domowego centrum rozrywki.

Ustawienia trybu gry w Samsung Smart TV

Telewizor do gier bez konsoli - Samsung Smart TV

Telewizory Samsung Smart TV to doskonała opcja dla osób, które chcą cieszyć się grami, ale nie mają miejsca lub budżetu na gamingowe urządzenia. Dzięki wbudowanym aplikacjom i systemom można grać w różne gry bez konieczności posiadania konsoli lub komputera.

Cloud Gaming to coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala na swobodny dostęp do gier. W przypadku telewizorów Samsung, dzięki panelom gwarantującym piękny i szczegółowy obraz, przy wysokiej płynności, a także funkcjom pokroju trybu Gry, to bardzo wygodne doświadczenie.

Materiał powstał przy płatnej współpracy z Samsung.

blog comments powered by Disqus
Granie w chmurze na telewizorze Samsung - To już rzeczywistość