PODPOWIEDZI:

Jak korzystam ze smartfona z telewizorem Samsung?

Jak korzystam ze smartfona z telewizorem Samsung?

Czy wiesz, że współczesny telewizor smart TV powinien bez problemu współpracować z telefonem? W końcu mamy 2023 rok, a każdy z nas ma miniaturowy komputer w kieszeni. Bardzo dobrym wyborem pod kątem połączenia smartfona z telewizorem są modele marki Samsung. Ciekawi cię jak to działa i do czego może służyć? Wszystkiego się zaraz dowiesz.

Telewizory Samsung łączą się z kompatybilnymi smartfonami w wygodny sposób. Myślę, że poradzi sobie z tym każdy, nawet niekoniecznie w pełni technologiczna osoba. No i wcale nie trzeba do tego ani naprawdę zaawansowanego telefonu (lub tableta), ani nawet urządzenia mobilnego firmy Samsung. Chociaż to drugie akurat warto, bo odblokowuje to wiele fajnych funkcji.

Zainteresuj się tematem, bo to może być przyszłość domowych centrów rozrywki i pracy. W końcu telefon to po prostu komputer w kieszeni. W tym materiale dowiesz się czemu warto dogonić XXI. wiek i postawić na smart TV Samsung oraz SmartThings.

Aplikacje pod ręką w telefonie Samsung

Po co podłączać smartfon do telewizora Samsung?

Podłączenie smartfona do telewizora Samsung przyniesie wiele korzyści. Zwłaszcza jeśli masz Smart TV z systemem Tizen, który jest jednym z najpopularniejszych systemów na rynku. Dzięki temu połączeniu możesz w pełni wykorzystać potencjał telewizorów Samsung i cieszyć się jeszcze większymi możliwościami.

Jednym z głównych powodów, dla których warto podłączyć smartfona do telewizora Samsung, jest możliwość korzystania z zainstalowanych na telefonie aplikacji, na dużym ekranie telewizora

Udostępnianie Youtube z telefonu na telewizor Samsung

W ten sposób przeglądam Internet, korzystam z mediów społecznościowych, oglądam filmy czy też nawet  gram w gry na dużym ekranie telewizora. Oczywiście wiele z tych rzeczy można zrobić dzięki Smart Hub, inteligentnemu menu z aplikacjami dedykowanymi telewizorom z systemem Tizen. Wszystko jednak sprowadza się do wygody płynnego przejścia z małego ekranu smartfona, na duży pod warunkiem też, że oba urządzenia są w tej samej sieci bezprzewodowej. 

Korzystanie z połączenia między smartfonem a telewizorem Smart TV Samsung ułatwia mi też udostępnianie plików multimedialnych. Dzięki temu połączeniu mogę łatwo wyświetlać zdjęcia, filmy czy też włączać muzykę z telefonu, na telewizorze. Wygodnie wyświetlam znajomym lub rodzinie fotografie z urlopu i rozkręcam imprezę własną playlistą.

Telefon Samsung obok telewizora Samsung, widok od spodu

Na deser, telewizor Samsung stanowi centrum inteligentnego domu. Pozwala zdalnie kontrolować oświetlenie, pralkę lub oczyszczacz powietrza, bez ruszania się z kanapy lub sięgania po telefon. Pełna integracja inteligentnego domu z telefonem oraz telewizorem to dobry kierunek rozwoju, a tu jest możliwa z platformą SmartThings.

Samsung SmartThings - Wygodna integracja telewizora z telefonem

Interesuje cię to, co powyższe? Koniecznie musisz zaprzyjaźnić się ze SmartThings. Co to jest? To aplikacja, a jednocześnie platforma IoT, łącząca różne inteligentne urządzenia w domu. Dzięki sparowaniu jej z telewizorem uzyskasz dostęp do wielu przydatnych funkcji.

Zobrazowane działanie platformy Smart Hub w Samsungu

Główną zaletą korzystania ze SmartThings jest to, że możesz łatwo kontrolować swoje urządzenia z jednego miejsca. Dzięki temu narzędziu możesz zarządzać swoim telewizorem, a także innymi urządzeniami inteligentnymi, takimi jak klimatyzacja, oświetlenie czy kamera z jednej aplikacji na swoim telefonie. Wszystko to za pomocą kilku prostych kliknięć.

Dzięki SmartThings kontrolujesz swoje urządzenia zdalnie. Chcesz ustalić harmonogram pracy oczyszczacza powietrza? Nie ma problemu. Pralka ma zacząć działać, tuż przed twoim powrotem z pracy? Jasne.

Grafika przedstawia telewizor i wiele innych inteligentnych sprzętów IoT

Jeśli wyjdziesz do pracy i zapomnisz wyłączyć telewizor, możesz zrobić to z łatwością za pomocą swojego telefonu, jeśli masz w domu aktywną sieć bezprzewodową. Tak samo, jak i sprawdzić zużycie energii każdego z inteligentnych urządzeń. Trzeba dbać o portfel.

Ta integracja idzie o krok dalej, bo na ekranie telewizor możesz włączyć pulpit SmartThings. Z jego poziomu kontrolujesz inteligentne urządzenia, podłączone do twojej platformy. Możesz dopasować oświetlenie do klimatu wieczornego filmu z drugą połówką lub wyłączyć piekarnik, nie wchodząc do kuchni. Zresztą telewizor na bieżąco powiadamia o wszystkim, w trakcie oglądania filmów i seriali. Na przykład da znać, że pranie już się skończyło.

Telefon Samsung obok wyłączonego telewizora Samsung

No dobra, ale jak działa SmartThings w telewizorze?

Użyjesz też swojego smartfona jako pilota. To szczególnie przydatne, gdy nie chce ci się szukać tego, który dołączany jest do telewizora. Oprócz tego, z poziomu SmartThings włączysz podłączone do telewizora urządzenia (o ile wspierają HDMI CEC), a także uruchomisz poszczególne aplikacje dostępne w Smart Hub. Wystarczy mi parę kliknięć na smartfonie, aby włączyć na przykład Netflixa.

SmartThings udostępni ci też kilka innych fajnych funkcji. Chyba najfajniejszą jest Dotknij i Wyświetl. Wystarczy zbliżyć telefon do rogu telewizora, aby oba urządzenia się połączyły i już możesz wyświetlić filmy lub zdjęcia z ostatniego wypadu za miasto. Wyświetlanie obrazu działa też w drugą stronę. Można strumieniować ekran z telewizora na smartfon.

Funkcja Tap View w telefonie Samsung, telewizor w tle

Po co? Dajmy na to po to, aby nie przegapić ani minuty ulubionego programu idąc na moment do toalety. Możliwych scenariuszy jest sporo, ale wszystkie sprowadzają się do tego, że to niesamowita wygoda. Co ciekawe, jeżeli masz lodówkę z wyświetlaczem Family Hub, nic nie stoi na przeszkodzie, aby na nią przerzucić oglądany serial. Po co przerywać, tylko dlatego, że gotujesz obiad?

Swoją drogą, da się to ograniczyć tylko do dźwięku. Gdy nocą nie chcę pobudzić domowników, a jednocześnie nie mam ochoty przełączać słuchawek Bluetooth z telefonu na telewizor, włączam odpowiednią funkcję na smartfonie. Nie muszę już tyle kombinować, chcąc pooglądać wieczorami ulubiony serial.

Materiał powstał przy płatnej współpracy z Samsung.

blog comments powered by Disqus
Jak korzystam ze smartfona z telewizorem Samsung?