PODPOWIEDZI:

Smart Hub w telewizorze Samsung - Jak wygodniej korzystać ze smart TV?

Smart Hub w telewizorze Samsung - Jak wygodniej korzystać ze smart TV?

Planujesz zakup nowego telewizora Samsung Smart TV? No to koniecznie musisz wiedzieć czym jest Smart Hub i dlaczego dzięki niemu korzystanie z telewizora będzie przyjemne i łatwe.

Smart HUB to  domyślnie lub w dużej części samodzielnie skonfigurowane menu na ekranie nowoczesnego telewizora. Zawiera aplikacje, informacje o podłączonych urządzeniach, umożliwia szybką zmianę ustawień obrazu, dźwięku, tryby wyświetlania obrazu.

Menu w telewizorze powinno być szybkie i intuicyjne. Lubisz przede wszystkim oglądać piłkę nożną? Możesz mieć najważniejsze aplikacje sportowe pod ręką. Preferujesz gry wideo? Granie na konsoli lub w chmurze, po krótkim ustawianiu, będziesz mieć w zasięgu paru kliknięć. 

Czym jest Smart Hub?

Zastanawiasz się, co to Smart TV i czym jest Smart Hub? Najprościej Smart TV to telewizor podłączony do Internetu i korzystający za jego zasobów za pośrednictwem aplikacji. Można do niego podłączyć tak różne urządzenia jak soundbar, konsolę, smartfon ale też pralkę czy lodówkę.

Telewizor Samsung Smart TV może być też częścią inteligentnego domu. Oferuje naprawdę wiele, a od nas zależy ile z tego i jak wykorzystamy. Smart Hub to zawartość ekranu, która wita nas codziennie podczas uruchamiania telewizora. 

Tak może działać SmartThings w telewizorze Samsung

Wszystko co najważniejsze zawarte jest w panelu głównym, a całość działa na dopracowywanym przez lata systemie operacyjnym Tizen. Nie bez powodu od 17 lat telewizory marki Samsung należą do jednych z najczęściej wybieranych urządzeń na rynku

Szybkie i wygodne menu może zawierać np. aplikacje takie jak Disney+, Netflix, Twitch, Xbox, You Tube, player, ipla, Cyfra+, HBO Max, a obecnie dołącza do nich SkyShowtime. Możesz wybrać kilka z nich lub usunąć wszystkie i zastąpić je np. aplikacjami sportowymi

Posiadacze telewizorów Samsung Smart TV mogą mają do dyspozycji kilkadziesiąt aplikacji sportowych, wśród których znajdziemy takie jak TVP Sport, ELEVEN SPORTS za pośrednictwem której można śledzić m.in. mecze ligi hiszpańskiej, włoskiej francuskiej, portugalskiej, belgijskiej, Pucharu Anglii, Pucharu Niemiec czy wyścigi Formuły 1. 

Oglądanie sportu na telewizorze Samsung

Tam też  znajdziemy aplikacje wybranych dyscyplin, takie jak NFL Game Pass International (futbol amerykański), Tennis TV, UFC (sztuki walki) czy ligowe rozgrywki piłkarskie - polskie w aplikacji Ekstraklasa TV oraz ligi hiszpańskiej za pośrednictwem LaLigaSportstv. Niezbędna jest też przeglądarka, która pozwala szybko docierać do wybranych filmów, gier, muzyki czy informacji. 

Smart Hub możesz spersonalizować!

Układ aplikacji, które na ekranie widzimy pod postacią kafelków można łatwo dostosować do swoich potrzeb, przenosić i ustawiać w takiej kolejności w jakiej chcemy. Usuwać, wstawiać nowe. Mamy z czego wybierać.

Aplikacje dostępne w telewizorze Samsung

Do dyspozycji jest prawie 500 aplikacji w tym, 200 polskojęzycznych. Jeśli przerwaliśmy oglądanie filmu w aplikacji VOD i wracam do niego po jakimś czasie, duża część aplikacji VOD pamięta, gdzie skończyliśmy. Jeśli oglądaliśmy film na smartfonie w pociągu, możemy kontynuować po powrocie do domu. 

Dzięki Smart Hub1, możemy  więc bez problemu przeglądać Internet, oglądać setki filmów oraz seriali, poprzez serwisy streamingowe, słuchać muzyki na Spotify lub grać w gry wideo. Wszystko wygodnie oraz z poziomu telewizora. 

Konsola podłączona do telewizora Samsung

Smart Hub pozwala też zmieniać ustawienia i korzystać z podłączonych do telewizora Samsung urządzeń. Dekoder, konsola, komputer - zarządzamy nimi na ekranie bardzo często za pomocą jednego pilota. W dodatku z inteligentnie dobraną nazwą.

Kiedyś telewizor co najwyżej był w stanie poinformować, że źródło wideo 1 jest pod portem HDMI 1. Teraz Smart Hub informuje wprost, że możesz włączyć na przykład “Playstation 5” lub dekoder usługodawcy. 

Na przykład jeśli lubisz grać na konsoli oraz w chmurze i oglądać seriale, bez problemu ustawisz na froncie źródło “Xbox Series S” oraz aplikacje pokroju GeForce Now lub Apple TV+. Musisz tylko przytrzymać przycisk wyboru na pilocie, a potem zmienić pozycję kafelków. 

Tak wygląda w praktyce Smart Hub na telewizorze

Z fajnych rzeczy, na dole menu znajdziesz szereg polecanych treści z wybranych aplikacji. Brylują tu przede wszystkim serwisy streamingowe. Smart TV automatycznie poleci ci seriale oraz programy, które mogą cię zainteresować. Pamiętaj przy tym, że większość aplikacji tego typu nadal wymaga subskrypcji.

SmartThings pozwoli ci jeszcze lepiej korzystać z telewizora

Warto też zwrócić uwagę na współpracę telewizorów Smart TV ze smartfonami i aplikację SmartThings. Użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy mogą przesyłać filmy i muzykę korzystając z funkcji Dotknij i Wyświetl2. Jak to zrobić? Wystarczy tylko jeden ruch. Należy dotknąć  telefonem obudowy telewizora, a ten automatycznie wykryje urządzenie. 

Funkcja Dotknij i Wyświetl w praktyce, telefon przy telewizorze Samsung

Aplikacja SmartThings znacząco wykracza poza możliwość udostępniania obrazu. Nie tylko zastąpi nam pilota, ale w dużym uproszczeniu jest to centrum zarządzania domem. Pozwala sterować urządzeniami w ramach całego ekosystemu.

Telewizor, zmywarka czy pralka to tylko przykładowe urządzenia, którymi można kierować za pomocą SmartThings z poziomu urządzenia mobilnego. Aplikacja dostępna jest w wersji na Android i iOS, dzięki czemu stanowi rozwiązanie uniwersalne.

Tak wygląda hub IoT w telewizorze Samsung

Samsung był jedną z pierwszych firm, która podłączyła telewizory do Internetu. Stało się to w 2009. Od tego czasu już pod nazwą Samsung Smart TV ta platforma jest ciągle rozbudowywana i unowocześniana.  Obecnie już ponad 200 mln użytkowników w 197 krajach korzysta z inteligentnych telewizorów Samsung.

Materiał powstał przy płatnej współpracy z Samsung.

1 Przed rozpoczęciem wymagane jest zalogowanie do konta Samsung, zaakceptowanie Warunków Korzystania z Usług oraz Zasad Prywatności Smart Hub. Wybrane usługi mogą wymagać rejestracji lub aktywowania subskrypcji.

2  Funkcja dostępna wyłącznie w kompatybilnych urządzeniach (dodatkowe informacje można uzyskać na stronie samsung.pl w specyfikacji telewizorów).

blog comments powered by Disqus
Smart Hub w telewizorze Samsung - Jak wygodniej korzystać ze smart TV?