PODPOWIEDZI:

Nowy wideorejestrator Prido i9 z rozdzielczością 4K i sterowaniem głosowym!

Nowy wideorejestrator Prido i9 z rozdzielczością 4K i sterowaniem głosowym!

Firma Prido wprowadza na rynek nowy wideorejestrator Prido i9, umacniając tym samym swoją pozycję. Kamerka potrafi nagrywać w rozdzielczości 4K, daje możliwość sterowania głosem, szczyci się czterema trybami parkingowymi. Więcej szczegółów na temat specyfikacji i ceny Prido i9 znajdziesz w poniższym newsie.

Prido to polska marka, która w 2023 roku została nagrodzona tytułami Dobra Marka oraz Męska Marka Roku 2023. Wprowadza właśnie do sprzedaży nowy wideorejestrator Prido i9 z rozdzielczością 4K i sterowaniem głosowym. To najbardziej zaawansowany wideorejestrator w ofercie firmy, który zostanie doceniony przez osoby ceniące sobie najlepszą jakość nagrywanych filmów wideo.

Kamera samochodowa Prido korzysta z sensorów SONY 4K, posiada również cztery tryby parkingowe i systemy ADAS. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo kierowców.

Sprzęt rejestruje obraz w rozdzielczości 4K 3840x2160 30FPS. Zapisane wideo odtworzysz w wysokiej jakości, zarówno na komputerze, jak i na telewizorze o szerokiej przekątnej ekranu. Niezwykle szczegółowo przeanalizujesz rejestrowany obraz, co może być niezbędne w razie jakiegokolwiek zdarzenia na drodze.

Wideorejestrator Prido i9 jest wyposażony w sensor Sony Night View, dzięki czemu nie straszne mu rejestrowanie obrazu w nocy, w słabszych warunkach oświetleniowych, w gorszych warunkach atmosferycznych (podczas deszczu).

Do wyboru takie tryby parkingowe, jak klasyczny, low-bitrate, poklatkowy oraz tryb aktywowany wykryciem ruchu. Nie musisz się martwić o bezpieczeństwo pojazdu, nawet jeżeli nie ma Cię w pobliżu. Aby w pełni cieszyć się możliwościami trybów, potrzebne jest stałe źródło zasilania (moduł zasilający Prido HK1).

Sterowanie głosowe

Wideorejestrator Prido wyróżnia się możliwością sterowania głosowego, zatem użytkownik wydaje krótkie komendy głosowe. Kierowca nie jest zmuszony do odrywania rąk od kierownicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu zabezpieczysz aktualnie nagrywany film przed nadpisaniem (komenda „lock video”), wyłączysz/włączysz ekran wideorejestratora.

Moduł Wi-Fi sprawia, że nie trzeba wyjmować karty, aby sprawdzić, co się nagrało. Za pośrednictwem darmowej aplikacji odtworzysz nagrania czy skonfigurujesz ustawienia.

Moduł GPS został wbudowany w magnetyczny uchwyt kamery, dzięki czemu urządzenie może pobierać dane na temat lokalizacji oraz prędkości pojazdu. W ten sposób udowodnisz na przykład, z jaką prędkością jechałeś. Istotne, że  moduł GPS działa automatycznie, po podłączeniu samodzielnie łączy się z satelitami i kalibruje sygnał.

Podłączenie z Prido T1

Najnowszy wideorejestrator od Prido sparujesz z modułem kamery tylnej, Prido T1 (należy go zakupić osobno). Efektem będzie nagrywanie wideo zarówno z przodu, jak i z tyłu auta. Moduł T1 jest także kompatybilny z trybami parkingowymi, więc masz podgląd na tył auta, a to ważne, zwłaszcza jak jest pozostawione na postoju.

Kamera Prido i9 cechuje się czułym ekranem dotykowym, intuicyjnym menu, za sprawą którego w prosty sposób zmienisz ustawienia. Zapisane filmy przeanalizujesz bezpośrednio na 3-calowym ekranie wideorejestratora.

System wsparcia kierowcy ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) odpowiada za informowanie o opuszczeniu pasa ruchu, braku włączonych świateł, a nawet zbytnim zbliżeniu się do pojazdu jadącego przed autem.

Tryb WDR (Wide Dynamic Range), czyli rozszerzony zakres dynamiki obrazu sprawia, że kamerka jest w stanie zoptymalizować jakość nagrywanych filmów także w trudnych warunkach oświetleniowych. Przykładowo, uchwycisz numer rejestracyjny pojazdu w dobrej rozdzielczości.

nowa kamera samochodowa Prido i9

Automatyczne zabezpieczenie kluczowych nagrań

Prido i9 posiada wysokiej klasy czujnik przeciążeń (G-Sensor). Jego rolą jest ochrona nagrań przed nadpisaniem w pętli w przypadku wykrycia znacznych sił działających na pojazd. Masz gwarancję, że filmy zarejestrowane podczas zdarzeń drogowych nie zostaną skasowane w chwili, gdy skończy się miejsce na karcie pamięci.

Po zapełnieniu karty pamięci microSD kamera wykasuje najstarsze nagrania i w ich miejsce zapisze nowy materiał, przy czym filmy zabezpieczone przez kierowcę lub przez aktywację czujnika przeciążeń G-Sensor nie są nadpisywane. Prido i9 obsługuje karty pamięci microSD do pojemności aż 256 GB.

W komplecie otrzymasz ładowarkę Dual Charger z dwoma gniazdami USB. Możesz korzystać z kamery przy jednoczesnym ładowaniu telefonu lub urządzenia nawigacyjnego. Ładowarka kompatybilna z autami osobowymi (12V) i samochodami ciężarowymi (24V).

Pole widzenia obiektywu obejmuje aż 150°, dzięki czemu dostrzeżesz szczegóły otoczenia drogi, np. pobocza. Nie ma efektu zniekształcania obrazu. Soczewkę obiektywu zrobiono z siedmiu warstw prawdziwego, krystalicznie przejrzystego szkła (wytrzymałość na zarysowania, świetna jakość).

Cena i dostępność

Wideorejestrator Prido i9 jest dostępny w sklepach Media Expert, Media Markt, Komputronik, Neonet, X-kom, Allegro, na stronie producenta - prido.pl oraz u innych partnerów biznesowych.

Cena Prido i9 wynosi 999 zł. Najnowsza kamera samochodowa wykazuje kompatybilność z Prido T1 kamera tylna (249 zł) oraz Prido HK1 Hardware Kit (99 zł).

Sprawdź także nasze testy kamer samochodowych. Wśród nich również wideorejestratory od marki Prido, podobnie jak w dziale ranking kamer samochodowych.

Specyfikacja Prido i9

Rozdzielczość (MAX)

3840x2160px (4K, 2160P)

Kompatybilność z kamerą tylną

Tak

Ekran dotykowy

Tak

Łączność Wi-Fi

Tak

Przekątna ekranu

3 cale

Moduł GPS

Tak

Klatki/s (FPS)

120FPS (1080P) / 30FPS (4K)

Sterowanie głosowe

Tak

Tryb WDR

Tak

Tryb parkingowy

Tak (4 tryby)

Asystent pasa ruchu

Tak

Ostrzeżenie przed kolizją

Tak

Maksymalna pojemność microSD

256 GB

Kąt widzenia

150°

Uchwyt magnetyczny

Tak

Ładowarka 2xUSB

Tak

Zasilanie

Superkondensator

blog comments powered by Disqus
Nowy wideorejestrator Prido i9 z rozdzielczością 4K i sterowaniem głosowym!