PODPOWIEDZI:

TikTok zapłaci dwa miliardy dolarów swoim twórcom

TikTok zapłaci dwa miliardy dolarów swoim twórcom

TikTok ogłosił nowy plan rozwoju, który ma umożliwić mu skuteczniejszą walkę z gigantami takimi jak Instagram oraz YouTube. Serwis chce wypłacić w sumie dwa miliardy dolarów swoim najpopularniejszym twórcom, by wynagrodzić ich i zachęcić do regularnego publikowania nowych treści.

Ta niebagatelna suma ma zostać spożytkowana w przeciągu najbliższych trzech lat. Pieniądze będą fundamentem tzw. Creator Found, a więc funduszu twórców. Każdy zainteresowany użytkownik TikToka będzie mógł zgłosić się do uczestniczenia w programie. Jeżeli spełni on odpowiednie wymagania, a jego aplikacja zostanie pozytywnie rozpatrzona, otrzyma regularne wypłaty w zamian za publikację nowych treści w serwisie.

Na razie nie wiemy, o jak wysokich „pensjach” jest tu mowa. Niejasne jest też, jakie wymogi należy spełnić, by zostać przyjętym do grona wybranych twórców. Wiemy tylko, że trzeba mieć skończone 18 lat, posiadać nieokreśloną jeszcze liczbę followersów, a także tworzyć treści, które nie łamią regulaminu serwisu.

Pod znakiem zapytania stoi również to, w jak dużym stopniu zostaną zróżnicowane wypłaty. Istnieje prawdopodobieństwo, że większą część z dwóch miliardów zgarną bowiem nieliczni i najpopularniejsi influencerzy.

Najlepsi użytkownicy TikToka otrzymywać będą regualrne wypłaty

Zapowiadając program, serwis zdradził, jak globalnie rozdzieli przeznaczone na niego pieniądze. Połowa z sumy trafi do Amerykanów. Twórcy z USA otrzymają miliard dolarów. W pierwszym roku funkcjonowania programu będzie to jednak ok. 200 milionów. Do europejskich tiktokerów trafi około 370 milionów dolarów.

TikTok zdobył światową popularność w ciągu ostatnich czterech lat. W tym roku serwis pobił historyczny rekord, bowiem mobilną aplikację TikToka na całym świecie pobrano ponad dwa miliardy razy. Ze względu na właściciela powiązanego mocno z chińskim rządem platforma znajduje się obecnie pod mocnym obstrzałem. TikTok został niedawno zakazany w Indiach, gdzie korzystały z niego regularnie setki milionów osób. Podobny ruch rozważają Stany Zjednoczone, a według ostatnich plotek na blokadę serwisu TikTok zdecydować może się też Polska.

Źródło: TikTok

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
TikTok zapłaci dwa miliardy dolarów swoim twórcom