PODPOWIEDZI:

Kompaktowe smartfony od Sony wracają do gry?

Kompaktowe smartfony od Sony wracają do gry?

Dla części użytkowników nowych telefonów problemem jest ich rozmiar. Tendencja do tworzenia coraz większych ekranów zdaje się nie maleć. Ma to oczywiście swoje uzasadnienie, smartfony stały się przecież pełnoprawnymi centrami multimedialnymi, na których oglądamy filmy w wysokiej jakości. Nie każdemu jednak zależy na tych aspektach użytkowania i kompaktowe produkty Sony Xperia znalazły swoją klientelę. Najwidoczniej za małą, ponieważ japońska firma zrezygnowała na jakiś czas z wersji Compact. Są jednak przesłanki, że ta sytuacja ma się zmienić.

Dla tęskniących za drobnymi telefonami z prawdziwego zdarzenia pojawiło się światełko w tunelu. Na portalu Android Police, w komentarzach pod jednym z artykułów, pojawił się wpis, w którym autor twierdzi, że według jego źródła Sony planuje wrócić do tworzenia smarftonów w wersji Compact i Premium - modele te jednak pojawią się dopiero w 2021 roku.

Nieoficjalna informacja z portalu Android Police

O ile serwis Android Police jest wiarygodnym źródłem informacji, o tyle nie ma nic oficjalnego w rzekomych przeciekach z sekcji komentarzy. Jest to jednak jakaś przesłanka i może warto zwrócić uwagę na informacje o poczynaniach Japończyków w drugiej połowie tego roku. Jeśli plotka okaże się prawdziwa, to zobaczymy czy będzie to powrót w wielkim stylu i jak kolejna Xperia Compact poradzi sobie w naszym rankingu smartfonów.

Rynek telefonów komórkowych wypełnia się produktami z coraz większą przekątną ekranu, aby sprostać filmom, zdjęciom i materiałom wideo najwyższej jakości. Ostatniemu sprzętowi z serii Xperia, czyli Sony Xperia 5, do prawdziwie kompaktowego urządzenia sporo brakowało, choć w porównaniu do największych kolosów była i tak dość niewielka. Jeśli jesteś ciekawy jak piątka sobie radzi, to znajdziesz u nas szczegółową recenzję telefonu Sony Xperia 5.

Lubisz kompaktowe smartfony? Masz nadzieje, że ta informacja okaże się prawdziwa? Daj znać w komentarzu!

Źródło: androidnext.info

Dowiedz się więcej:

blog comments powered by Disqus
Kompaktowe smartfony od Sony wracają do gry?