PODPOWIEDZI:

Nowe laptopy Asus ZenBook 13 i 14 w Polsce

Szybki spis treści:
Nowe laptopy Asus ZenBook 13 i 14 w Polsce

Do polskich sklepów trafiają dwa najnowsze modele laptopów Asusa z serii ZenBook. Odznaczają się smukłą budową oraz niską wagą. Urządzenia posiadają ekrany o przekątnej 13 cala i 14 cali.

Seria ZenBook rozwijana jest przez Asusa od blisko dziesięciu lat. Notebooki znajdujące się w tej linii stawiają na kompaktowe rozmiary oraz cichą pracę. Zachowują także wysoką jakości wykończenia, używając względnie wydajnych i mocnych podzespołów gwarantujących długi czas pracy baterii. Wprowadzane do sprzedaży w Polsce najnowsze modele ZenBook 13 oraz ZenBook 14 bez problemów wpisując się w tą filozofię. ZenBooki dostępne są w sugerowanej cenie detalicznej od 3 999 zł.

ZenBook 13 i ZenBook 14

Najnowszy ZennBok od Asusa

Najnowsze ZenBooki napędzane są procesorami Intel Core dziesiątej generacji. Wszystkie warianty komputerów posiadają również szybkie dyski SSD PCIe 3.0 o maksymalnej pojemności 2 TB. Ich zaletą jest również wsparcie dla standardu łączności bezprzewodowej Wi-Fi 6 (802.11ax), co jest niezwykle ważne w przypadku urządzeń przeznaczonych do pracy poza domem.

Mimo zainstalowanych wewnątrz mocnych podzespołów, grubość tych smukłych komputerów nie przekracza 13,9 milimetrów, a 13-calowe modele ważą zaledwie jeden kilogram. Smukła obudowa nie przeszkodziła także w zamontowaniu pełnowymiarowych złącz HDMI i USB, dwóch wejść Thunderbolt 3 USB-C i czytnika pamięci microSD.

Ekrany nowych ZenBooków posiadają też niezwykle wąskie ramkami NanoEdge, charakteryzujące się stosunkiem wielkości panelu do obudowy na poziomie 90 procent. Laptopy odznaczają się one również niskim poborem mocy, który w połączeniu z pojemną baterią zapewniają nawet 22 godziny pracy na jednym ładowaniu. Dodatkowo warto wspomnieć, że komputery naładujemy przy pomocy standardowych ładowarek USB-C. W zestawie z komputerami znajdziemy zasilacz 65 W.

Z przodu komputerów znajdziemy też kamerę internetową widzącą w podczerwieni, która używana są do logowania się przy pomocy skanu twarzy. Dzięki wykorzystaniu czujników IR działa ona świetnie także przy niskimi poziomie oświetlenia, ułatwiając logowanie się w ciemnych pomieszczeniach lub w nocy. W nowych modelach ZenBooków Asus zastosował również zawias ErgoLift. Przy otwarciu komputera automatycznie unosi klawiaturę, gwarantując optymalny kąt nachylenia klawiszy. Otwarcie pokrywy tworzy również przestrzeń pod laptopem, która usprawnia przepływ powietrza.

Źródło: Asus

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nowe laptopy Asus ZenBook 13 i 14 w Polsce