PODPOWIEDZI:
Laptopy HP

6 milionów PlayStation 5 rocznie to za mało?! Sony zwiększa produkcję

6 milionów PlayStation 5 rocznie to za mało?! Sony zwiększa produkcję

PlayStation 5 ma się ukazać jeszcze w tym roku. Wstępne założenia produkcji pokazywały, że może nie wystarczyć urządzeń dla wszystkich zainteresowanych kupnem. To, w połączeniu z cały czas obecną pandemią koronawirusa spowodowało, że japoński producent podjął decyzję o zwiększeniu ilości PS5, które trafią na międzynarodowy rynek.

Pandemia sprzyja branży gier czy serwisom streamingowym, wskazuje na to skokowy wzrost subskrypcji Netflixa w 2020 roku, czy rekordowe akcje CD Projekt powyżej 400 złotych. Bardzo możliwe, że czeka nas kolejna fala koronawirusa. Zjawisko to powstało w przypadku poprzednich światowych epidemii, na przykład Hiszpanki, która miała miejsce na początku XX w. Sony chce wykorzystać sprzyjające warunki rynkowe i postanawia zwiększyć produkcję nowej konsoli z 6 do 10 milionów sztuk, jak podaje artykuł w serwisie Bloomberg.

Zdjęcie pada do nowej konsoli Sony - PlayStation5

Wokół zbliżającego się produktu narosło sporo szumu medialnego, od wyglądu po rewolucyjny interfejs. Wiele osób zachwyca się możliwościami silnika Unreal Engine 5, po trailerze udostępnionym w serwisie YouTube - pisaliśmy, że ładne, ale to nie jest gra. Na właściwe efekty i wykorzystanie pełnych możliwości piątki będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat.

Nie znamy także ceny konsoli. Ostatnio na stronie x-kom Playstation 5 ukazało się w cenie 2499 złotych. Jeśli weźmiemy pod uwagę wycieki z zagranicznych sklepów, toPlayStation 5 będzie kosztować 2200 złotych. Tajemnicą jest także dokładna data premiery. Sporo pytań, na które nie ma w tej chwili odpowiedzi, ale wszystkie poznamy jeszcze w 2020.

Co myślicie o decyzji Sony? Dajcie znać w komentarzu.

Źródło: bloomberg.com

Dowiedz się więcej:

blog comments powered by Disqus
6 milionów PlayStation 5 rocznie to za mało?! Sony zwiększa produkcję