PODPOWIEDZI:

PlayStation 5 będzie kosztować 2200 złotych?

PlayStation 5 będzie kosztować 2200 złotych?

Na francuskiej stronie sklepu Amazon przez omyłkę dostępna była karta produktu z PlayStation 5, na której widniała sugerowana europejska cena konsoli. Wynosiła ona 499 euro, co w przeliczeniu daje nam sumę około 2200 złotych.

Warto zaznaczyć, że wspomniana cena dotyczy podstawowego modelu konsoli. Przypomnijmy, że w dniu premiery PlayStation 5 ma być dostępne w dwóch edycjach – z wbudowanym napędem Blu-ray oraz bez niego. W tym drugim przypadku jedynym sposobem na instalację nowych gier będzie ich kupno za pośrednictwem cyfrowego sklepu PlayStation Store.

PlayStation 5 bez napędu Blu-ray w ofercie Amazonu kosztowało o 20 procent mniej niż standardowy model. Jeżeli wierzyć informacjom sklepu, za konsolę zapłacimy 399 euro, a więc w przeliczeniu około 1760 złotych. Podobny zabieg, który ma zachęcić klientów do korzystania z dystrybucji cyfrowej, zastosował jakiś czas temu Microsoft, wprowadzając do sprzedaży tańszy model Xboksa One S, który został pozbawiony możliwości korzystania z dysków optycznych.

Zaznaczmy, że ceny podane przez Amazon zostały szybko usunięte z witryny sklepu i istnieją w tej chwili jedynie pod postacią zrzutów ekranu, toteż należy traktować je jako plotkę. Na razie trudno powiedzieć, kiedy Sony zdecyduje się na ujawnienie oficjalnego kosztu PlayStation 5. Zarówno Sony, jak i Microsoft zdają się czekać w tej kwestii na ruch przeciwnika, bojąc się negatywnej reakcji konsumentów. Wielu analityków spodziewa się jednak, że Xbox Series X okaże się ostatecznie tańszy od PlayStation 5, co wzmocni startową pozycję systemu.

Zrzut ekranu z cena PS5, któy pochodzi z francuskiego Amazonu.

Przypomnijmy, że wygląd PlayStation 5 został zaprezentowany światu podczas specjalnego pokazu 11 czerwca. Wraz z urządzeniem zaprezentowano także kilkanaście gier zmierzających na system. Ostatnio dowiedzieliśmy się również, że PS5 będzie mogło pochwalić się nowym i rewolucyjnym interfejsem użytkownika.

Źródło: Tom's Guide

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
PlayStation 5 będzie kosztować 2200 złotych?