PODPOWIEDZI:

Płatności przez aplikację WhatsApp wkrótce na całym świecie

Płatności przez aplikację WhatsApp wkrótce na całym świecie

Facebook ma zacząć powoli udostępniać użytkownikom WhatsApp na całym świecie możliwość płacenia oraz przesyłania pieniędzy za pośrednictwem mobilnej aplikacji komunikatora. Po pierwszych i niezwykle udanych testach w Indiach z nowej opcji skorzystają także Brazylijczycy.

Płatności w WhatsApp są od 2018 roku dostępne jedynie w Indiach, gdzie na co dzień korzysta z nich wiele milionów osób. System oparty jest na rozwiązaniach przygotowanych dla Facebook Pay, które w niedługim czasie mają zostać zaimplementowane także w innych serwisach giganta, takich jak Instagram. Brazylia to kolejny obiecujący i ogromy rynek, na którym firma będzie testowała technologię, aby jak najlepiej przygotować ją do globalnego debiutu, który powinien nastąpić w "najbliższym czasie".

WhatsApp Pay umożliwia szybkie i bezproblemowe przesyłanie pieniędzy, korzystając z karty debetowej lub kredytowej przypisanej do konta. Użytkownicy indywidualni nie ponoszą żadnych opłat związanych z transferami, ale prowizja obowiązuje już konta firmowe otrzymujące płatności za usługi i produkty.

Aby uniemożliwić dokonywanie przelewów przez nieuprawnione do tego osoby oraz oszustów, płatności zostały zabezpieczone przez sześciocyfrowy numer PIN lub obowiązek ich potwierdzenia za pomocą odcisku palca.

Poprzez wprowadzenie systemu płatności Facebook chce wreszcie skutecznie zarobić na WhatsAppie, co do tej pory kompletnie się nie udawało, odzyskując w ten sposób choć część pieniędzy włożonych w zakup komunikatora. W 2014 roku firma zapłaciła za niego aż 19 miliardów dolarów.

Amerykańska spółka liczy na osiągnięcie sukcesu i wyprzedzenie konkurencji. Udać ma się to jej dzięki ogromnej bazie użytkowników aplikacji wynoszącej 2 miliardy osób i jej ogromnej popularności w krajach rozwijających się, gdzie płatności cyfrowe są wciąż rzadkością.

Źródło: WhatsApp

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Płatności przez aplikację WhatsApp wkrótce na całym świecie