PODPOWIEDZI:

PlayStation 5 z zupełnie nowym, rewolucyjnym interfejsem

PlayStation 5 z zupełnie nowym, rewolucyjnym interfejsem

Konsola PlayStation 5 ma zaoferować zupełnie nowy interfejs użytkownika, różniący się kompletnie od tego, co mogliśmy doświadczyć korzystając z poprzednich systemów Sony. PS5 korzystać będzie z wielu unikalnych konceptów w dziedzinie UI, stawiając przy tym na prostotę i szybkość dostępu do poszczególnych funkcji.

Na nowe szczegóły dotyczące nadchodzącego systemu natrafili użytkownicy wpływowego gamingowego forum ResetERA, którzy w serwisie LinkedIn wyśledzili profil Matta MacLaurina, wiceszefa działu projektowania interfejsu użytkownika w Sony. MacLaurin nie miał żadnych oporów, by odpowiedzieć na kluczowe pytania graczy związane z jego rolą przy produkcji PlayStation 5.

Według MacLaurina nowy interfejs PS5 będzie w 100 procentach różny od tego, który używany jest przez PlayStation 4. Jego zespół przygotował kilka oryginalnych pomysłów i konceptów dotychczas nieobecnych na konsolach. Mają one korzystać z nowego języka graficznego platformy.

Mimo innowacji i eksperymentów specjaliści podeszli jednak do projektu UI bardzo pragmatycznie. Dostęp do wszystkich funkcji konsoli ma być niezwykle łatwy i szybki, w czym pomoże z pewnością dysk SSD urządzenia. Interfejs PlayStation 5 zostanie zaprezentowany w pełnej krasie w najbliższych miesiącach poprzedzających premierę systemu wyznaczoną na koniec tego roku.

Co ciekawe, MacLaurin potwierdził, że w niedalekiej przyszłości do sklepów trafią także edycje specjalne konsoli różniące się od oryginału w znacznie większym stopniu, niż przyzwyczaiły nas do tego limitowane wersje PlayStation 3 i PlayStation 4. PS5 najpewniej dość szybko doczeka się też wariantu w czarnym kolorze, na który już teraz czeka wielu fanów niezadowolonych z białej obudowy sprzętu.

Dodajmy, że wygląd PlayStation 5 został przedstawiony światupodczas specjalnego pokazu konsoli i gier, który zorganizowany został 11 czerwca.

Źródło: ResetERA

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
PlayStation 5 z zupełnie nowym, rewolucyjnym interfejsem