PODPOWIEDZI:

Surface Duo – Składany smartfon Microsoftu w lipcu

Surface Duo – Składany smartfon Microsoftu w lipcu

Firma Microsoft gorączkowo przygotowuje się do przyśpieszonej premiery swojego pierwszego składanego smartfona o nazwie Surface Duo, który początkowo miał pojawić się w te święta Bożego Narodzenia. Według najnowszych plotek telefon ma trafić do sprzedaży jeszcze w lipcu, by zdążyć przed debiutem konkurencyjnego Samsunga Galaxy Fold 2, który nastąpi na początku sierpnia.

Surface Duo, korzystający z marki Surface znanej świetnie dzięki notebookom i tabletom, to duży eksperyment giganta z Redmond, który teoretycznie pozwoli mu wejść z hukiem na rynek smartfonów. Firma wykorzystuje to tego podgrzewającą wyobraźnię konsumentów konstrukcję urządzenia opartą na dwóch składanych ekranach. Spółka wie, że im wcześniej Surface Duo zadebiutuje w sklepach, tym ma większe szanse na odniesienie sukcesu. Dodajmy, że początkowo premiera telefonu planowana była na koniec tego roku.

Surface Duo nie zaoferuje najwyższej jakości podzespołów, co pozwoli obniżyć jego cenę i zwiększyć zainteresowanie kupujących. W przeciwieństwie do Galaxy Fold urządzenie nie posiada elastycznego ekranu OLED. Smartfon zbudowany został za to z dwóch osobnych ekranów 5,6 cala, wyświetlających obraz w rozdzielczości 1800 na 1350 pikseli. Co prawda telefon Microsoftu nie sprawia aż tak widowiskowego wrażenia jak koreański konkurent, ale w zamian za to uniknie wielu trapiących go problemów, o których wspominaliśmy w naszej recenzji Samsunga Galaxy Fold.

Surface Duo korzystać ma z systemu Android i napędzany będzie przez procesor Snapdragon 855 z 6 GB RAM-u. W sprzedaży znajdą się dwa modele urządzenia różniące się pojemnością wewnętrznej pamięci (64 GB lub 256 GB). Telefon posiadać będzie tylko pojedynczy aparat fotograficzny 11 megapikseli.

Źródło: Forbes

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Surface Duo – Składany smartfon Microsoftu w lipcu