PODPOWIEDZI:

LG przedstawia przezroczyste drzwi OLED

LG przedstawia przezroczyste drzwi OLED

LG zapowiedziało rozpoczęcie produkcji unikalnych drzwi zbudowanych z przezroczystych paneli OLED, które pozwalają na wyświetlanie na ich powierzchni dowolnych obrazów lub klipów wideo.

Urządzenia LG przeznaczone są dla właścicieli budynków użyteczności publicznej, biur oraz obiektów handlowych. Powstają one we współpracy ze szwedzką firmą ASSA ABLOY Entrance Systems, zajmującą się na co dzień projektowaniem oraz wytwarzaniem automatycznych drzwi do zastosowań industrialnych i komercyjnych.

Drzwi są dla LG kolejnym krokiem do spopularyzowania technologii przezroczystych ekranów OLED. Koreańska spółka chwali się, że zapewnią one dobrą reprodukcję kolorów oraz wysoki kontrast gwarantujący świetną jakość obrazu. Panele produkowane będą na zamówienie i mogą zostać dopasowane do każdego rodzaju pomieszczenia. Użycie wzmacnianego hartowanego szkła ma zapewnić im dodatkową trwałość oraz odporność na uszkodzenia.

O przezroczystych panelach OLED mówi się ostatnio coraz więcej, od lat bowiem możemy zobaczyć prototypowe urządzenia tego typu na targach elektroniki użytkowej na całym świecie. Niedawno Xiaomi zaprezentowało pierwszy komercyjny model przezroczystego telewizora, który na razie dostępny jest jedynie w Chinach, w cenie ok. 30 tysięcy złotych.

Przezroczyste panele OLED już wkrótce mogą stać się codziennym widokiem

W najbliższych latach nowa technologia OLED spowszednieje na tyle, że przezroczyste panele zobaczymy na każdym kroku w rodzimych galeriach handlowych, lotniskach czy biurowcach. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że ekrany przepuszczają światło, a wyświetlane na nich informacje lub reklamy zmieniają się za jednym kliknięciem myszki. Co więcej, z pomocą dodatkowych sensorów mogą one reagować w czasie rzeczywistym na różne bodźce zewnętrzne.

Źródło: LG

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
LG przedstawia przezroczyste drzwi OLED