PODPOWIEDZI:

Przezroczysty telewizor od Xiaomi za 27 tysiecy złotych

Przezroczysty telewizor od Xiaomi za 27 tysiecy złotych

Xiaomi wprowadza do sprzedaży pierwszy komercyjny model telewizora z całkowicie przezroczystym ekranem. Mi TV LUX OLED dostępny będzie jedynie w Chinach, a jego pojawienie się związane jest z dziesiątą rocznicą istnienia marki.

Mi TV LUX OLED wykorzystuje znaną od kilku lat technologię produkcji przezroczystych kolorowych paneli TOLED. Do tej pory używające ich urządzenia były jednak prezentowana głównie jako ciekawostki na dużych targach elektroniki i tylko pojedyncze prototypy trafiły do wybranych klientów biznesowych. Propozycja Xiaomi jest więc pierwszym komercyjnie sprzedawanym telewizorem tego typu na rynku.

Przekątna OLED-owego panelu Mi TV LUX wynosi 55 cali. Wbrew temu, co sugerują trójwymiarowe wizualizacje telewizora, ekran urządzenia nie jest krystalicznie przezroczysty, ale przypomina lekko zamgloną szybę. Jednak nawet ten efekt robi spore wrażenie. Jest on możliwy między innymi dzięki temu, że konstruktorzy ukryli wszystkie niezbędne podzespoły telewizora w jego okrągłej podstawie. Dodatkowo diody LED emitują własne światło, tak więc nie potrzebują jakiegokolwiek podświetlenia.

Mi TV LUX dostepny będzie jedynie w Chinach

We wspomnianej podstawie znajdziemy całą elektronikę telewizora, łącznie ze wszystkimi niezbędnymi wejściami takimi jak HDMI. Urządzenie napędza procesor MediaTek 9650, który dodatkowo odpowiada również za automatyczną kalibrację obrazu, dostosowując jego jasność do warunków panujących w pomieszczeniu. Mi TV LUX OLED może pochwalić się częstotliwością odświeżania ekranu na poziomie 120 Hz, czasem reakcji wynoszącym 1 ms, a także kontrastem 150000:1.

Mi TV LUX OLED dostępny będzie od 16 sierpnia w Chinach, w cenie 49,999 tysięcy Yuanów, a więc około 27 tysięcy złotych. Szanse na to, że telewizor pojawi się również na półkach europejskich sklepów są nikłe. Zawsze jednak możemy mieć nadzieję, Xiaomi zaczęło bowiem jakiś czas temu sprzedawać pierwsze telewizory w Polsce, takie jak zrecenzowany przez nas Mi TV 4S 43.

Źródło: Xiaomi

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Przezroczysty telewizor od Xiaomi za 27 tysiecy złotych