PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S21 bez ładowarki w zestawie

Samsung Galaxy S21 bez ładowarki w zestawie

Wygląda na to, że nowe telefony Samsunga z serii Galaxy S21 nie będą posiadały w zestawach ładowarek w co najmniej kilku rejonach świata.

Informacje potwierdzające ten fakt znalazły się w komunikacie wydanym przez brazylijską organizację telekomunikacyjną ANATEL, która wydaje certyfikaty zezwalające na sprzedaż oraz użytkowanie nowych urządzeń mobilnych na terenie całego kraju. W opublikowanej dokumentacji znajduje się dokładny opis zestawu z Samsungiem Galaxy S21, w którym zabrakło ładowarki.

Na razie sprawa dotyczy jedynie Brazylii, ale niewykluczone, że także w Europie Samsung zrezygnuje całkowicie z oferowania nowych ładowarek do smartfonów, których brak z pewnością pozwoli zaoszczędzić producentowi w ogólnym rozrachunku niemałe pieniądze. O tym, jak będzie wyglądać sytuacja, przekonamy się w najbliższych tygodniach. Pierwsze modele Samsungów z serii Galaxy S21 pojawią się w sprzedaży w styczniu.

Warto dodać, że komentatorzy zarzucają koreańskiej spółce hipokryzję. Firma w tym roku jako pierwsza zaatakowała bowiem Apple'a w sieciach społecznościowych. W opublikowanych (i niedawno usuniętych) postach Samsung wypominał w humorystyczny sposób producentowi to, że w pudełku z nowymi iPhone'ami 12 nie znajdziemy ładowarek. Wiele osób już wtedy jednak podejrzewało, że w niedługim czasie za przykładem giganta z Cupertino pójdą po cichu inni czołowi producenci smartfonów.

Źródło: XDA Developers

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S21 bez ładowarki w zestawie