PODPOWIEDZI:

Optix MAG301CR2 - Nowy panoramiczny monitor MSI

Optix MAG301CR2 - Nowy panoramiczny monitor MSI

MSI przedstawiło swój najnowszy monitor wchodzący w skład serii Optix, która skierowana jest w stronę graczy. Na uwagę zasługuje jego duży panoramiczny ekran oraz wysoka częstotliwość odświeżania ekranu.

Tajwańskie MSI już od jakiegoś czasu regularnie wypuszcza na rynek kolejne modele monitorów skierowanych przede wszystkim w stronę najbardziej zapalonych fanów wirtualnej rozrywki.

Panele producenta cieszą się sporym zainteresowaniem wśród konsumentów, są dobrze oceniane przez krytyków oraz oferują nowoczesne rozwiązania techniczne. Przekonamy się o tym, chociażby zapoznając się z testem MSI Optix MAG251RX, monitora z matrycą IPS oraz częstotliwością odświeżania 240 Hz, lub zaglądając do porównywarki monitorów.

Specyfikacja MSI Optix MAG301CR2

Monitor o przekątnej 30 cali zbudowany został w oparciu o format panoramiczny (ultra-wide) wspierający rozdzielczość WFHD (2560 na 1080 pikseli), który jest coraz częściej preferowany przez graczy poszukujących jak największej imersji. Ekran z matrycą VA został dodatkowo zakrzywiony (krzywizna 1500R), a jego projektanci zamknęli go w prawie niewidocznej ramce.

Maksymalna częstotliwość odświeżania monitora osiąga 200 Hz. Jego podawany przez producenta czas reakcji to 1 ms, a jasność 300 nitów. Urządzenie wspiera technologie HDR oraz Freesync Premium. Dołączona solidna metalowa nóżka pozwala na bardzo swobodną regulację wysokości oraz pochylenia. Opcjonalnie istnieje oczywiście możliwość zawieszenia panelu na ścianie.

Monitory MSI cieszą się popularnością wśród wielu graczy

Jeżeli chodzi o źródło sygnału, MSI Optix MAG301CR2 ma dwa wejścia HDMI, jedno Display Port (1.2) oraz jedno USB-C, które jest alternatywą dla DP. Z tyłu obudowy zamontowano trzy standardowe wejścia USB, wyjście audio, a także kolorowe podświetlenie LED.

Cena oraz data premiery monitora MSI Optix MAG301CR2 nie są jeszcze znane.

Źródło: MSI

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Optix MAG301CR2 - Nowy panoramiczny monitor MSI