PODPOWIEDZI:

KFC zapowiada konsolę do gier z funkcją podgrzewania kurczaka

KFC zapowiada konsolę do gier z funkcją podgrzewania kurczaka

Znana sieć fastfoodowych restauracji zapowiedziała oficjalnie swoją własną konsolę, która pozwoli nam bawić się najnowszymi grami. To unikalne urządzenie z mocnymi podzespołami wyposażone zostało również w wysuwana ogrzewaną szufladkę na udka kurczaka.

KFC od jakiegoś czasu prowadzi niekonwencjonalne kampanie marketingowe. Zaczęło się od wydania darmowej gry randkowej na Steamie z maskotką firmy, porucznikiem Sandersem, w roli głównej. Tydzień temu spółka wypuściła też kilkunastominutowy film romantyczny z tym bohaterem. Zapowiedź mini-komputera jest więc tylko wisienką na torcie.

Konsola KFC – od żartu do rzeczywistości

O konsoli usłyszeliśmy po raz pierwsza w czerwcu, kiedy firma żartobliwie odpowiedziała na tweeta promującego PlayStation 5. Zrobiła to w formie klipu wideo przedstawiającego wizualizację jej własnego systemu wraz z jego podgrzewaną szufladką na kurczaka.

Jak wielkim zaskoczeniem okazał się więc fakt, że konsola jest rzeczywiście istniejącym sprzętem. Potwierdziło to właśnie nie tylko KFC, ale również Intel, którego mikroprocesor znalazł się w środku. Wynalazek to nie tyle konkurent dla PS5, ale mikrokomputer PC zaprojektowany przez firmę Cooler Master. Został on zbudowany od podstaw z myślą o niecodziennym formacie i obudowie zaproponowanej przez fast-foodową sieć.

Podzespoły konsoli KFC

Producenci zaznaczają, że komputer KFC posiada slot na standardową kartę graficzną (w zestawie znajdziemy najnowszego GeFroce'a RTX od Asusa), a jego moc ma pozwolić na swobodną zabawę z najnowszymi grami w rozdzielczości 4K, z obrazem wyświetlanym maksymalnie w 240 klatkach na sekundę. Sprzęt oferuje wsparciem dla okularów VR oraz technologii Ray Tracing. Sercem urządzenia jest niezwykle wydajna zintegrowana jednostka Intel Nuc 9 Extreme, a także dwa szybkie dyski SSD Segate BarraCuda 1TB.

Konsola KFC i jej jedyna w swoim rodzaju szufladka na kurczaka

Unikalną cechą komputera jest jego system chłodzenia. Wykorzystuje on ciepłe powietrze wygenerowane przez komponenty do podgrzewania wspomnianej już szufladki na kawałki kurczaka, które wkładamy do wewnątrz na specjalnej szklanej miseczce.

Cena urządzenia nie jest znana, ale biorąc pod uwagę jakość podzespołów, nie może być niska. Najpewniej mamy tu więc do czynienia z bardzo limitowaną serią komputerów, które trafią jedynie do kolekcjonerów oraz największych entuzjastów chrupiących udek KFC.

Źródło: Cooler Master

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
KFC zapowiada konsolę do gier z funkcją podgrzewania kurczaka