PODPOWIEDZI:

Koniec produkcji Playstation 4 Pro jest bliski

Koniec produkcji Playstation 4 Pro jest bliski

Ostatnie globalne braki PlayStation 4 Pro zwiastują według wielu graczy koniec produkcji tego modelu konsoli. System został już między innymi wycofany z oficjalnego sklepu producenta PlayStation Direct.

Premiera PlayStation 4 Pro miała miejsce w listopadzie 2016 roku, a więc w trzy lata po debiucie oryginalnego PlayStation. Po raz pierwszy w historii marki Sony zdecydowało się wówczas zaoferować graczom silniejszą wersję konsoli w połowie jej życia. Był to odważny i ryzykowny ruch ze strony producenta, tak więc debiutowi systemu towarzyszyła duża kampania promocyjno-informacyjna.

PS4 Pro nie do końca jednak sprostał oczekiwaniom graczy. Pomimo szumnie zapowiadanej zwiększonej wydajności oraz pełnej obsługi 4K, różnice w grach na podstawowym PlayStation i jego wersji Pro były dla przeciętnego konsumenta niezauważalne, a dla zapaleńców - zbyt małe. Ze względu na wysoką cenę, zainteresowanie nową konsolą nie było też tak duże, jak wskazywałby na to pierwsze optymistyczne prognozy Sony.

PlayStation 4 Pro oferuje mocniejsze podzespoły, ale z drugiej strony osiąga znacznie większe rozmiary od standardowego PS4

Całkiem logiczne jest więc, że japońska spółka zrezygnuje wkrótce z dalszej sprzedaży PS4 Pro, tym bardziej, że jej linie fabryczne nie mogą w tej chwili nadążyć z popytem na PlayStation 5. W sklepie PlayStation Direct czytamy nawet, że firma „nie ma żadnych planów dalszych dostaw tego produktu”.

Nie zdziwmy się jeżeli w przeciągu najbliższych tygodni zobaczymy oficjalny komunikat w tej sprawie, potwierdzający śmierć PS4 Pro. Dodajmy, że Microsoft zrezygnował już np. z Xboksa One X, który do sprzedaży trafił w 2017 roku. Podstawowa wersja PS4 będzie jednak wytwarzana jeszcze przez kilka lat. Niewykluczone nawet, że na półki sklepowe trafi jej trzecia, jeszcze bardziej odchudzona wersja, która dodatkowo obniży koszty produkcji urządzenia dla Sony.

Źródło: TechRadar

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Koniec produkcji Playstation 4 Pro jest bliski