PODPOWIEDZI:

Premiera PS5 w Polsce - Konsole błyskawicznie wyprzedane

Premiera PS5 w Polsce - Konsole błyskawicznie wyprzedane

Dziś odbyła się oficjalna premiera PlayStation 5 w Polsce i w Europie. Zgodnie z zapowiedziami Sony debiut urządzenia nastąpił wyłącznie w sklepach internetowych. Ze względu na ograniczoną liczbę egzemplarzy konsoli sprzedawanych w naszym kraju większość osób ostrzących sobie zęby na nowy system musiała obejść się smakiem.

Oficjalnie konsola była sprzedawana od godziny 10.00 rano. Jak informowaliśmy kilka dni temu, nowy system Sony można było dostać dziś u oficjalnych partnerów producenta. Mowa tu o sklepach Media Expert, Media Markt i Neonet. Wszystkie dostępne egzemplarze konsoli rozeszły się jak ciepłe bułeczki i to w przeciągu zaledwie kilku minut.

Klienci narzekali przy tym na powtarzające się problemy techniczne w sieciowych marketach oferujących PlayStation 5. Ze względu na ogromne zainteresowanie konsumentów podczas zakupów pojawiały się liczne błędy dostępu do witryn. Wybrana konsola znikała też często z koszyka tuż po wpisaniu danych osobowych. Kolejnym problemem dla wielu osób było np. to, że Media Markt sprzedawał droższe zestawy PS5 z niechcianą przez wielu grą FIFA i dodatkowym kontrolerem.

Oświadczenie polskich sklpeów w sprawie premiery PS5

Szczęśliwcy, którym udało się zamówić dziś PS5, mają otrzymać je do 15 grudnia. Neonet i Media Expert wystosowały nawet specjalne komunikaty w mediach społecznościowych. Potwierdzają w nich, że sprzedały wszystkie posiadane urządzenia. Media Expert daje jednak nadzieję, stwierdzając, że po weryfikacji zamówień część egzemplarzy systemu może wrócić do oferty sklepu, choć zapewne zniknie z niej wtedy równie szybko jak dziś.

Osoby, które chcą zdobyć PS5 przed końcem roku, będą musiały posiłkować się ofertami w serwisach aukcyjnych i liczyć się z dopłatą nawet kilkuset złotych. Dodajmy, że problemy z dostępnością PS5 zakończą się zapewne dopiero na początku wiosny przyszłego roku. Sony potwierdziło niedawno, że kolejna duża partia PlayStation 5 trafi do sklepów na całym świecie przed świętami Bożego Narodzenia.

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Premiera PS5 w Polsce - Konsole błyskawicznie wyprzedane