PODPOWIEDZI:

Nowa partia PS5 pojawi się w sklepach przed świętami

Nowa partia PS5 pojawi się w sklepach przed świętami

Sony zapewnia, że przed świętami Bożego Narodzenia w sklepach pojawi się nowa partia PlayStation 5. Nowy system trafi więc wówczas w ręce części graczy, którym nie udało się złożyć zamówienia przedpremierowego w sieci.

PlayStation 5 zadebiutowało właśnie w kilku wybranych krajach świata. Na europejskim rynku konsola pojawi się oficjalnie dopiero 19 listopada. Zgodnie z zapowiedziami Sony, ze względu na sytuację epidemiczną, sprzedaż PS5 odbywa się w całości za pośrednictwem internetu. Niestety, dosłownie kilka godzin po otwarciu zamówień przedpremierowych ponad miesiąc temu zostały one szybko zamknięte przez większość sklepów z powodu braku wystarczającej liczby egzemplarzy konsoli.

Od dawna więc systemu nie kupimy w żaden oficjalny sposób. Co gorsze, niewiele wskazuje na to, by sytuacja uległa szybkiej poprawie w najbliższych tygodniach. Jim Ryan, szef marki PlayStation, zapowiedział w wywiadzie dla BBC, że Sony planuje wysłać dużą partię konsol do sklepów na całym świecie, tuż przed i zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Ryan stwierdził:

Wyprodukowaliśmy więcej egzemplarzy PS5, w panujących obecnie trudnych warunkach, niż PS4 podczas jego pierwszych miesięcy na rynku. Jest nam naprawdę przykro, że gracze nie mogą znaleźć w dniu premiery nowej konsoli. Humor poprawić może im jednak to, że pracujemy obecnie niezwykle ciężko nad tym, by w nadchodzącym okresie świątecznym do sklepów trafiła kolejna duża partia PlayStation 5.

Fani PlayStation muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Tymczasem złote żniwa przeżywają spekulanci handlujący pre-orderami PS5 w popularnych serwisach aukcyjnych. Nie inaczej jest w Polsce. Na Allegro możemy np. znaleźć wiele ofert na nowe konsole, których cena jest wyższa od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent od sugerowanej przez producenta.

Serwisy aukcyjne są pełne ofert na PS5, nie warto jednak przepłacać za konsole w dniu premiery

Nie dajmy się więc ponieść emocjom, by niepotrzebnie przepłacać za konsolę. Co więcej, pamiętajmy, że tegoroczne produkcje ekskluzywne na nową platformę możemy policzyć na palcach jednej ręki. Problemy z dostępnością PS5 powinny zakończyć się na początku przyszłego roku. Według analityków nastąpi to w marcu lub na początku kwietnia. Sony uda się wtedy sprostać oczekiwaniom konsumentów i system dostaniemy wówczas od ręki w większości sklepów.

Źródło: BBC

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nowa partia PS5 pojawi się w sklepach przed świętami