PODPOWIEDZI:

Zdjęcia Google z nowym limitem miejsca w chmurze

Zdjęcia Google z nowym limitem miejsca w chmurze

Usługa Zdjęcia Google kończy z nielimitowanym miejscem w chmurze dla skompresowanych fotografii w wysokiej jakości. Za kilka miesięcy wszystkie zdjęcia tego typu będą wliczane do standardowego limitu dysku Google.

Zdjęcia Google to niezwykle popularna usługa, która jest w pełni zintegrowana z ekosystemem amerykańskiego giganta. Korzystają z niej na co dzień setki milionów użytkowników na całym świecie. Pozwala ona zarządzać oraz szybko archiwizować w chmurze fotografie oraz klipy wideo, które wykonane zostały za pomocą smartfonów, tabletów lub cyfrowych aparatów fotograficznych i kamer.

Według danych spółki Zdjęcia Google'a przechowują obecnie 4 biliony fotografii, a każdego tygodnia na serwery usługi ładowanych jest kolejnych 28 miliardów nowych plików. Aby sprostać obróbce tak wielkiej ilości danych, potrzebne są dodatkowe ograniczenia.

Od dnia 1 czerwca 2021 roku Zdjęcia Google'a nie będą pozwalały już ładować skompresowanych danych w „wysokiej jakości” do chmury z pominięciem limitów dostępnego w niej darmowego miejsca, które obowiązują przy wrzucaniu większych plików w oryginalnej jakości.Mowa tu zdjęciach w jakości do 6 Mpix lub wideo w maksymalnej rozdzielczości 1080p.

Zdjęcia Google cieszą się ogromną popularnością od wielu lat

Korzystający z usługi zostaną więc zmuszeni ostatecznie do zmieszczenia całego swojego dotychczasowego archiwum na standardowym wirtualnym dysku o pojemności 15 GB, który jest współdzielony z pocztą Gmail oraz Dokumentami Google'a.

Aby ułatwić to zadanie, spółka udostępniła dodatkowe narzędzia pozwalające na ewentualne szybkie wyszukanie fotografii do usunięcia. Oprogramowanie znajdzie np. za nas nieudane rozmazane zdjęcia lub przypadkowo zrobione zrzuty ekranu smartfona.

Google obiecuje, że otrzymamy odpowiednie komunikaty przed przekroczeniem limitu wolnego miejsca Od teraz firma rezerwuje sobie jednak również prawo do kompletnego skasowania naszych załadowanych plików, jeżeli w przeciągu dwóch lat nie logowaliśmy się na konto. Operacja ta zostanie przeprowadzona automatycznie po wysłaniu kliku ostrzeżeń do użytkownika.

Bez zmian pozostaje miesięczna opłata Google One, pozwalająca nam na zwiększenie limitu archiwizowanych danych. Za dysk 100 GB płacimy 8,99 zł, 200 GB to wydatek 13,99 zł, a za 2 TB zapłacimy oraz 46,99 zł.

Źródło: Engadget

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Zdjęcia Google z nowym limitem miejsca w chmurze