PODPOWIEDZI:

Nowa usługa pozwoli znaleźć zagubione urządzenia Samsung Galaxy

Nowa usługa pozwoli znaleźć zagubione urządzenia Samsung Galaxy

Samsung uruchomił nową usługę, która pozwala nam odnaleźć zgubione lub skradzione urządzenia z rodziny Samsung Galaxy. Poza telefonami czy tabletami zlokalizujemy również słuchawki bezprzewodowe lub smartwatche.

Usługa nosi nazwę SmartThings Find i testowana była od ubiegłego miesiąca, w kilku wybranych krajach świata. Samsung bardzo szybko zdecydował jednak, że bez przeszkód może zostać uruchomiona również globalnie. Rozszerza ona w części już istniejące możliwości, które dawała aplikacja Samsunga o nazwie Find My Mobile.

Nowe oprogramowanie wykorzystuje radiowy sygnał szerokopasmowy oraz technologię Bluetooth. Z jego funkcji skorzystają wszystkie mobilne urządzenia Samsunga z systemem Android 8 lub nowszym, a także najnowsze bezprzewodowe słuchawki producenta, takie jak np. przetestowane przez nas Samsung Galaxy Buds+.

Poszukiwane urządzenia, które znajdują się poza domem, zostaną wyświetlone w formie niewielkich ikonek na mapie najbliższej okolicy. Co ważne, nie muszą one być aktywnie połączone z siecią operatora komórkowego lub internetem. W lokalizacji sprzętu pomogą nam także liczne dodatkowe opcje.

Aplikacja wyświetla np. na ekranie kolorowe oznaczenia, który informują nas o odległości od urządzenia. W tym przypadku możemy wykorzystać nawet obraz z kamery telefonu, na którą aplikacja nałoży odpowiednie symbole ułatwiające nawigację. Kiedy znajdziemy się już blisko pozycji poszukiwanego sprzętu, wymusimy także na nim aktywację dobrze słyszalnego dzwonka.

Poza urządzeniami z rodziny Galaxy, SmartThings Find w niedalekiej przyszłości ma również wyszukiwać specjalne nadajniki Samsunga z modemem LTE, które przeznaczone są do oznaczania cennych przedmiotów.

Źródło: Samusng

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nowa usługa pozwoli znaleźć zagubione urządzenia Samsung Galaxy